• rozwiń

Temat: Internet

Dowód osobisty, rejestracja auta. 55 spraw załatwisz wkrótce przez internet

Minister cyfryzacji: dowód osobisty bez wychodzenia z domu Odtwórz: Minister cyfryzacji: dowód osobisty bez wychodzenia z domu
Foto: Niebawem dowód osobisty wyrobimy nie wychodząc z domu | Video: Minister cyfryzacji: dowód osobisty bez wychodzenia z domu

W drugiej połowie roku przez internet wyrobimy dowód osobisty, czy zarejestrujemy samochód - zapowiedziała w TVN24 minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Dodała, że łącznie do kanału elektronicznego trafi 55 usług. - Będą to proste usługi dla obywateli, z których na stałe korzystamy z urzędach - dodała.

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska stwierdziła w programie "Jeden na Jeden" w TVN24, że program Rodzina 500 plus jest pierwszą usługą, która została udostępniona w internetowym systemie. Podkreśliła też, że w drugiej połowie tego trafią tam kolejne usługi. 

Jakie usługi?

- Będą to proste usługi dla obywateli, z których na stałe korzystamy z urzędach, czyli np. wyrobienie dowodu osobistego, zarejestrowanie samochodu, czy wnioski o wypłatę świadczeń - mówiła Streżyńska.

- Dzięki zastosowaniu kanału bankowego będziemy mogli sobie oszczędzić skomplikowanych procedur i wszystko zorganizować w sieci. Dziś decydujemy o przyłączeniu 55 usług do tego samego kanału elektronicznego co program Rodzina 500 plus, co nastąpi w drugiej połowie roku - tłumaczyła minister.

Z domu

Streżyńska mówiła, że niebawem wiele urzędowych spraw załatwimy nie wychodząc z domu. - 
Jeszcze jeden krok, żeby już zupełnie nie chodzić do urzędu, to płatności za czynności administracyjne. To jest kolejna rzecz, którą chcemy uruchomić, żeby te płatności były załatwiane w sieci – dodała minister cyfryzacji w TVN24.

- To np. opłaty za wydanie aktu stanu cywilnego. Do tej pory trzeba było niestety udać się do urzędu i płacić albo gotówką albo kartą, ale z tym zawsze wiązały się dodatkowe należności. To wszystko jest w tym roku przed nami - dodała.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane