• rozwiń

Mikołajki i Boże Narodzenie. Jak kupić trafiony prezent?

Mikołajki i Boże Narodzenie. Ile wydamy na prezenty? Odtwórz: Mikołajki i Boże Narodzenie. Ile wydamy na prezenty?
Foto: sxc.hu | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Na bożonarodzeniowe święta średnio wydamy 1160 złotych | Video: Mikołajki i Boże Narodzenie. Ile wydamy na prezenty?

80 proc. przebadanych Polaków z okazji mikołajek kupi prezenty - wynika z badań PAYBACK Opinion Poll. Najczęściej będą to słodycze, kosmetyki, książki, płyty z muzyką lub gry komputerowe oraz zabawki. Więcej wydadzą pieniędzy na bożonarodzeniowe święta - średnio aż 1160 złotych. Co zaskakujące, sfinansują je przede wszystkim z oszczędności. Jak kupować, by prezent był trafiony?

Większość z nas - 58 proc. - mikołajkowe prezenty kupi w centrach handlowych. Ponad 40 proc. badanych planuje wydać na nie powyżej 100 złotych, przy czym w większości przypadków pieniądze na zakupy będą pochodzić z bieżącego budżetu domowego. Zdecydowanie więcej wydamy na bożonarodzeniowe święta. Średnio będzie to 1160 złotych. W skład tej kwoty wchodzą nie tylko prezenty ale też inne wydatki.

Jak dobrać prezenty? - Warto się skupić na tym, co warto podarować. Nie musi to być koniecznie drogi prezent. Chodzi o to, by był spersonifikowany - mówiła psycholożka Monika Dreger. Jeśli chodzi o prezent dla pracodawcy, to powinien on być czymś praktycznym z biznesowego punktu widzenia.

Gdzie kupujemy?

- Polacy w dużej mierze kupują prezenty przez internet. Średnia europejska to 34 proc. Natomiast w Polsce 40 proc. osób zamówi prezenty online - mówiła Magdalena Jończyk, dyrektor w dziale konsultingu Deloite.

Dodaje, że zaskakujące jest to, że wg badań, tylko 5 proc. Polaków zaciągnie kredyty na świąteczne zakupy. Finansują święta z oszczędności.

Coraz powszechniejsze są też akcje charytatywne i obdarowywanie prezentami nieznajomych czy np. bezpańskie koty i psy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
ala_alek
Mój plan na ten rok to nie zrobić debetu. Mam kartę getinu z wyświetlanym stanem konta,więc mam nadzieję że to ułatwi mi to niełatwe zadanie.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane