• rozwiń

Miało być kilkadziesiąt tysięcy mieszkań, jest raptem kilkaset. "No, taka jest sytuacja"

Rzecznik rządu Piotr Müller o realizacji programu Mieszkanie plus Odtwórz: Rzecznik rządu Piotr Müller o realizacji programu Mieszkanie plus
Rzecznik rządu Piotr Müller o realizacji programu Mieszkanie plus "Źródło: 04.07"

W fazie zabezpieczenia jest blisko 100 tysięcy mieszkań - powiedział na antenie TVN24 rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do rządowego programu Mieszkanie plus. - Teraz bardzo mocno przyspieszamy ten program - dodał.

W połowie kwietnia ubiegłego roku, podczas konwencji PiS, premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że w 2019 roku ma być w budowie 100 tys. mieszkań z programu Mieszkanie Plus.

Dwa tygodnie później dodawał: - Chcemy, żeby kilkadziesiąt tysięcy mieszkań było w budowie w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Zachęcał, by w kwietniu 2019 roku "rozliczyć" go z tej obietnicy. - Wtedy zobaczymy, czy chociaż 40, 50, 60 tysięcy mieszkań z tego programu Mieszkanie plus zostanie wybudowane - powiedział Morawiecki.

Do tej pory jednak w ramach programu Mieszkanie Plus powstało 867 mieszkań w Białej Podlaskiej, gminie Jarocin, Kępnie, Wałbrzychu i Gdyni. Trwa też budowa ponad 663 mieszkań.

"Teraz bardzo mocno przyspieszamy"

O liczbę wybudowanych mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus został zapytany na antenie TVN24 rzecznik rządu Piotr Müller. - W fazie zabezpieczenia, jeżeli chodzi o miejsca na budowę - czyli zabezpieczenia majątku i ziemi Skarbu Państwa czy innych instytucji, chociażby PKP - jest blisko 100 tysięcy mieszkań - powiedział.

Na uwagę Konrada Piaseckiego, że "z tego sztandarowego programu PiS niewiele wynikło", Müller odpowiedział: "Dlatego teraz bardzo mocno przyspieszamy ten program. No, taka jest sytuacja".

O realizację programu Mieszkanie plus w marcu na antenie RMF FM była też pytana, jeszcze jako wicepremier, Beata Szydło. - Nie twierdzę, że jestem zadowolona z postępu i tempa prac - powiedziała. - Nie idzie dobrze, ale będzie - przyznał z kolei w maju marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Nie można zrobić wszystkiego w jednej kadencji - dodał.

Mieszkanie plus

Mieszkanie plus to rządowy program budowy mieszkań na wynajem, z opcją dojścia do własności.

Program jest zarządzany przez BGK Nieruchomości, którego właścicielem jesienią ubiegłego roku został Polski Fundusz Rozwoju.

Inwestycje mieszkaniowe w założeniu mają być realizowane na nieruchomościach będących obecnie w posiadaniu jednostek samorządu terytorialnego, skarbu państwa i spółek z jego udziałem oraz inwestorów prywatnych, z wykorzystaniem finansowania z funduszu zarządzanego przez BGK Nieruchomości.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
kolav34t
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
euro_kolchoznik
Taki mamy klimat..............
 • 0
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij
kolav34t
Akurat klimat mamy dobry.Natomiast jedyne co należałoby zrobić to zmienić mentalność polskiego społeczeństwa .A z tym to już będzie gorzej.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Jaki Naród Taki Kraj
Ja bym rozumiał lament jak by żadne mieszkanie nie powstało.Może za sprawnie to im nie idzie ale to już raczej wina przepisów odziedziczonych wiadomo po kim.
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane