• rozwiń

Sztandarowy program rządu pod specjalnym nadzorem. Jest decyzja Sejmu

Mieszkanie plus w pigułce Odtwórz: Mieszkanie plus w pigułce
Mieszkanie plus w pigułce "Źródło: TVN24 BiS"

Premier będzie nadzorował politykę mieszkaniową państwa, a sprawy związane z estetyką przestrzeni publicznej będą należały do kompetencji ministra kultury i dziedzictwa narodowego - zakłada uchwalona w piątek przez Sejm nowelizacja ustawy o działach administracji rządowej.

Za przyjęciem noweli ustawy głosowało posłów 261, przeciw było 148. Od głosu wstrzymało się 4 posłów.

Podział zadań

Nowelizacja ustawy o działach przewiduje, że koordynacja spraw związanych z polityką mieszkaniową w zakresie realizacji programu Mieszkanie plus będzie zadaniem prezesa Rady Ministrów.

Zaś kształtowanie estetyki przestrzeni publicznej w zakresie architektury, urbanistyki i planowania przestrzennego przejdzie do kompetencji ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Projekt nowelizacji ustawy o działach, która nadała kompetencje premierowi w zakresie koordynacji polityki mieszkaniowej oraz jej realizacji Rada Ministrów przyjęła we wtorek w trybie obiegowym.

Nadzór premiera

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński już w ubiegłym tygodniu zapowiadał, że bezpośredni nadzór nad Mieszkaniem plus przejmie premier Mateusz Morawiecki. Jak tłumaczył, trzeba sprawić, by przez najbliższe lata program stał się flagowym przedsięwzięciem rządu.

Przyznał, że dotychczas współpraca w rządzie wokół tego programu nie wyglądała najlepiej i dlatego musi on trafić pod bezpośredni nadzór Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Minister zaznaczył, że rząd chce także zmienić otoczenie prawne dla inwestycji, "żeby inwestowało się lepiej, żeby budowało się szybciej i łatwiej".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane