• rozwiń

"Mieszkania na Wynajem" także w Gdańsku. W ofercie 134 lokale

"Mieszkania na Wynajem" także w Gdańsku. W ofercie 134 lokale
Foto: tvn24 Foto: Finansowany ze środków państwowego banku BGK Fundusz Mieszkań na Wynajem kupi budynek w Gdańsku

Finansowany ze środków państwowego banku BGK Fundusz Mieszkań na Wynajem kupi budynek w Gdańsku Wrzeszczu. To kolejna, po Poznaniu, inwestycja Funduszu. W 2016 r. na terenie kompleksu "Browar Gdański" Fundusz udostępni na wynajem 134 mieszkania.

Nowa inwestycja Funduszu Mieszkań na Wynajem zlokalizowana jest w Gdańsku Wrzeszczu, przy ulicy Kilińskiego 1, i stanowi II etap projektu obejmującego zespół mieszkalno-usługowy „Browar Gdański”. Na jego terenie znajdują się budynki po nieczynnym browarze, z których część wpisana jest do rejestru zabytków i przeznaczona do rewitalizacji. Nieruchomość, będąca obecnie w trakcie budowy, swoją architekturą będzie nawiązywała do zabytkowego otoczenia. Zakończenie prac budowlanych i wykończeniowych zaplanowane jest na koniec 2015 roku.

"Atrakcyjna dla wielu grup"

Fundusz Mieszkań na Wynajem już podpisał umowę kupna nieruchomości od polskiego dewelopera - Przedsiębiorstwo Budowlane Górski. - Zainwestowaliśmy w nieruchomość będącą obecnie w trakcie budowy. Po zakończeniu budowy, uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie oraz wykończeniu lokali nastąpi finalizacja umowy nabycia nieruchomości - przyznaje prezes BGK Nieruchomości Ryszard Słowiński. Fundusz chce, by mieszkania na wynajem zostały udostępnienie najemcom w pierwszym kwartale 2016 r.

W budynku znajdą się 134 mieszkania, w tym: 16 jednopokojowych, 70 dwupokojowych, 34 trzypokojowe i 14 czteropokojowych, o powierzchni od 26 do 96 metrów kwadratowych. Wszystkie będą wykończone pod klucz, z kuchniami i łazienkami wyposażonymi w meble oraz sprzęt AGD. Zainteresowani będą mieli także możliwość wynajęcia miejsca parkingowego w garażu podziemnym i komórki lokatorskiej.

- Duża różnorodność mieszkań, od kawalerek po czteropokojowe apartamenty, sprawia, że oferta mieszkań do wynajęcia w Gdańsku będzie atrakcyjna dla wielu grup: młodych ludzi, chcących zamieszkać w pierwszym, samodzielnym mieszkaniu, rodzin z dziećmi, czy na przykład menadżerów, szukających mieszkania na czas trwania kontraktu – mówi prezes BGK Nieruchomości.

Jak dodaje w bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości znajduje się stacja PKP Gdańsk Wrzeszcz. Położenie to zapewnia doskonałe połączenie komunikacyjne z resztą Trójmiasta oraz stanowi ważny węzeł komunikacyjny, w obrębie którego zlokalizowane są liczne miejsca pracy, placówki zdrowia, punkty handlowo–usługowe czy rozrywkowe. W okolicy „Browaru Gdańskiego” powstaje także centrum handlowe, którego otwarcie zaplanowano na pierwszą połowę 2016 roku.

- Nasza inwestycja w Gdańsku Wrzeszczu ma unikatowy charakter, łączy w sobie historię z nowoczesnością. Jest ciekawa pod względem architektonicznym oraz atrakcyjna, jeśli chodzi o lokalizację, która gwarantuje łatwe i szybkie dotarcie do najważniejszych obiektów całego Trójmiasta. Jestem przekonany, że spotka się z dużym zainteresowaniem najemców - ocenia Słowiński.

Aby zostać najemcą jednego z lokali oferowanych przez Fundusz wystarczy przejść pomyślnie procedurę weryfikacji finansowej i spełnić wymogi związane z najmem okazjonalnym. Jeśli kilka osób deklaruje chęć wspólnego mieszkania, weryfikacja finansowa ich zdolności do płacenia czynszu sprawdzana jest razem (dochody są sumowane). Mieszkania rezerwowane są według kolejności zgłoszeń.

Zyska także Kraków

Budynek w Gdańsku to druga inwestycja BGK Nieruchomości. Pierwszy budynek Fundusz kupił w Poznaniu. Znajdują się w nim 124 mieszkania, które już zostały udostępnione najemcom.

Fundusz Mieszkań na Wynajem (Fundusz Sektora Mieszkań na Wynajem FIZ AN - PAP) powstał z inicjatywy Banku Gospodarstwa Krajowego. Jego celem jest zwiększenie dostępności lokali na wynajem w Polsce. Za inwestycje w ramach programu oraz za proces związany z wynajmem mieszkań odpowiada spółka BGK Nieruchomości S.A. Jedynym inwestorem w Funduszu Mieszkań na Wynajem jest BGK. Fundusz działa na zasadach komercyjnych, w oparciu o ustawę o funduszach inwestycyjnych.

Pod koniec kwietnia prezes banku BGK Dariusz Kacprzyk zapowiedział, że w tym roku państwowy bank przeznaczy na inwestycje realizowane w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem 1 mld. zł. Informował wtedy, że tegoroczne inwestycje będą ulokowane w Trójmieście i Krakowie. - Wniosek dotyczący kolejnej emisji certyfikatów, jest w tej chwili już w obiegu. Ta kwota będzie przeznaczona na inwestycje na różnym etapie zaawansowania. Do końca roku powinniśmy dojść do 1000 mieszkań - zapowiedział Kacprzyk.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane