• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka wg PiS

Nowy prezes PZU. Jest zgoda ważnej instytucji

Nowy prezes PZU. Jest zgoda ważnej instytucji
Foto: mat. prasowe Foto: KNF wyraziła we wtorek zgodę na powołanie Michała Krupińskiego na prezesa PZU SA

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła we wtorek zgodę na powołanie Michała Krupińskiego na prezesa PZU SA - podała KNF w komunikacie.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) na posiedzeniu w dniu 24 maja 2016 r. jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Michała Krupińskiego na stanowisko Prezesa Zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA.

Przypomnijmy, że w grudniu 2015 roku z funkcji prezesa PZU na prośbę Skarbu Państwa zrezygnował Andrzej Klesyk.

Kim jest?

Michał Krupiński od 2011 roku był prezesem zarządu Merrill Lynch Polska i szefem bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. Odpowiadał tam za nadzorowanie i prowadzenie projektów fuzji i przejęć, finansowania na rynkach prywatnych oraz publicznych. Doradzał w zakresie zarządzania aktywami, polityki inwestycyjnej oraz struktury kapitałowej, między innymi w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym.

W latach 2006-2008 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał za nadzór właścicielski. Nadzorował program konsolidacji sektora energetyki.

7 stycznia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PZU wymieniło siedmiu członków rady nadzorczej spółki PZU. Do rady zostali wówczas powołani Piotr Paszko, Marcin Chludziński, Marcin Gargas, Maciej Zaborowski, Eugeniusz Krześniak, Radosław Potrzeszcz i Jerzy Paluchniak.

Z rady odwołano Zbigniewa Ćwiąkalskiego, Zbigniewa Derdziuka, Macieja Piotrowskiego, Dariusza Kacprzyka, Jakuba Karnowskiego, Aleksandrę Magaczewską oraz Dariusza Filara. W radzie pozostali natomiast Paweł Kaczmarek oraz Alojzy Nowak.

Członkowie zarządu są powoływani przez radę nadzorczą na okres wspólnej kadencji, która obejmuje trzy pełne lata obrotowe.

 

Zobacz materiał "Faktów" TVN. Z Sejmu do spółek Skarbu Państwa (15.05.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane