• rozwiń

Temat: Rząd PiS

Dymisja za Mieszkanie Plus. Ministerstwo niezadowolone z postępów

Foto: Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta Foto: Walne Zgromadzenie PKP odwołało jednego z członków zarządu spółki

Walne Zgromadzenie PKP odwołało w czwartek Jarosława Kołodziejczyka z funkcji członka zarządu spółki - poinformowało ministerstwo infrastruktury i budownictwa. Decyzja ma związek z realizacją programu Mieszkanie Plus. Projekt ma być realizowany m.in. na terenach należących do kolei.

- Współpraca przy realizacji programu Mieszkanie Plus wymaga pełnego zaangażowania wszystkich podmiotów uczestniczących w tym projekcje. Dzisiejsza decyzja jest niezbędna do usprawnienia i przyspieszenia realizacji jednego z najważniejszych programów społecznych rządu - poinformował minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Sylwetka

Kołodziejczyk przez ponad 20 lat związany jest PKP, przeszedł wszystkie szczeble - od dyżurnego ruchu do Dyrektora Zakładu Południe w PKP Intercity. W spółce PKP Przewozy Regionalne odpowiadał za współpracę z parlamentem i zarządzanie środkami Unii Europejskiej, zaś w usamorządowionych Przewozach Regionalnych pełnił m.in. funkcję dyrektora Zakładu Śląskiego.

Członkowie zarządu spółki PKP SA są powoływani i odwoływani przez Walne Zgromadzenie PKP SA na podstawie art. 10 ustawy z dnia 8 września 2000 r. o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego "Polskie Koleje Państwowe".

 

Zobacz materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24 o rządowym programie Mieszkanie Plus (03.06.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane