• rozwiń

Ministerstwo ostrzega przed fałszywymi e-mailami w sprawie podatków. "Nie należy ich otwierać"

Kolibski o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku Odtwórz: Kolibski o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku
Kolibski o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku "Źródło: TVN24 BiS"

Do użytkowników poczty elektronicznej trafiają wiadomości dotyczące otrzymania "zwrotu pieniędzy" z tytułu podatków - ostrzega Ministerstwo Finansów. "Takie e-maile są próbą wyłudzenia danych i nie należy ich otwierać" - informuje resort.

Oszuści podszywający się pod Ministerstwo Finansów "informują o przysługującym zwrocie pieniędzy za ostatni rachunek podatkowy". Warunkiem zwrotu ma być jednak wypełnienie formularza dostępnego po kliknięciu w link, będący częścią wiadomości.

"Odnośnik w e-mailu prowadzi do fałszywej strony internetowej, gdzie wyłudzane są dane osobowe, hasło logowania do poczty elektronicznej oraz dane karty kredytowej" - przestrzega resort.

Wiadomość ma załącznik o nazwie "DYREKCJA GENERALNA FINANSA PUBLICZNA.pdf" (pisownia oryginalna - red.), który udaje oficjalną korespondencję urzędową - napisano w komunikacie. Mimo że Ministerstwo Finansów nie stwierdziło tam obecności żadnego złośliwego kodu, to przestrzega przed jego otwarciem.

Resort zamieścił także przykładowe wiadomości mailowe rozsyłane przez hakerów do użytkowników poczty:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane