• rozwiń

Temat: Gospodarka

Popularna sieć z burgerami bliska przejęcia

Boom na polskie mięso. "Mamy fenomen burgerowni" Odtwórz: Boom na polskie mięso. "Mamy fenomen burgerowni"
Boom na polskie mięso. "Mamy fenomen burgerowni" "Źródło: TVN24 BiS"

Mex Polska podpisał list intencyjny, na mocy którego ma wyłączność na rozmowy w sprawie przejęcia co najmniej 51 procent udziałów w spółce Bobby Burger - podał Mex w komunikacie.

List został zawarty z Krzysztofem Kołaszewskim - wspólnikiem spółki Bobby Burger, działającym w imieniu własnym oraz z upoważnienia drugiego wspólnika – Bogumiła Jankiewicza.

Przejęcie restauracji

Mex podał w komunikacie, że na podstawie listu strony wyraziły wolę współpracy polegającej na zawarciu umów sprzedaży udziałów, na mocy których Mex lub spółka zależna nabędzie co najmniej 51 proc. udziałów w kapitale zakładowym BB.

"Na mocy listu emitentowi przysługuje wyłączność na prowadzenie rozmów i negocjacji w sprawie zawarcia umów sprzedaży jakichkolwiek udziałów w BB w okresie 4 miesięcy od dnia podpisania listu" - napisano.

Mex Polska podejmie ostateczną decyzję dotyczącą zawarcia ewentualnej transakcji i jej warunków po przeprowadzeniu due diligence. Po zakończeniu badania i dokonaniu oceny przez Mex możliwości rozwoju i przewidywanych efektów zawarcia umowy, strony dokonają również ustalenia ceny nabycia udziałów.

BB specjalizuje się w podawaniu hamburgerów. Z kolei Mex Polska to grupa kapitałowa zarządzająca lokalami gastronomicznymi, wśród których są m.in. marki PanKejk, The Mexican, Pijalnia Wódki i Piwa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane