• rozwiń

Przegląd prasy. Metrem z Chorzowa do Rijadu

Przegląd prasy. Metrem z Chorzowa do Rijadu
Foto: Gitte Spinder/FAST Foto: Metrem z Chorzowa do Rijadu

Polska fabryka Alstomu rozpoczęła dostawy do Arabii Saudyjskiej. Producent liczy, że ten eksportowy kontrakt przybliży go do "Luxtorpedy" wicepremiera Morawieckiemu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Pierwszy z 69 futurystycznych pociągów Metropolis zamówionych przez 6,5-milionowy Rijad pojechał w styczniu na lawecie do niemieckiego portu Bremerhaven, a stamtąd popłynął statkiem w rejon Zatoki Perskiej.

Zatrudniający 31 tys. pracowników w ponad 60 krajach Alstom, w Polsce ma ich 1,1 tys. - w Chorzowie i centrum serwisowym Pendolino w Warszawie. Centrala w Paryżu wyliczyła dla "DGP", że od 1997 roku, kiedy przejęła Konstal, zainwestowała w niego ponad 360 mln złotych.

- W ciągu ostatnich 4 lat z Chorzowa wyeksportowaliśmy tabor o wartości 2 mld złotych - podaje Alstom. Równolegle z Rijadem fabryka w Chorzowie ma realizować większy kontrakt na metro dla Dubaju.

Obecnie Alstom Konstal w całości wytwarza na eksport. Właściciele spółki mają nadzieję, że zakład w Chorzowie zostanie uwzględniony w programie "Luxtorpeda" wicepremiera Morawieckiego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane