• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Merlin.pl złożył wniosek o upadłość. Ale zapowiada, że nie schodzi z rynku

Merlin.pl złożył wniosek o upadłość. Ale zapowiada, że nie schodzi z rynku
Foto: merlin.pl Foto: Merlin.pl złożył wniosek o ogłoszenie upadłości

Merlin.pl złożył wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu - poinformowała Czerwona Torebka w komunikacie.

Wniosek złożono 28 grudnia br. w Sądzie Rejonowym w Poznaniu.

Problemy Merlin.pl zaczęły się jednak już jakiś czas temu, kiedy część dużych wydawców i dystrybutorów przestało dostarczać książki do polskiego sklepu internetowego. Wszystko przez ogromne zaległości, które narastały przez kolejne tygodnie. ISB News podało, że w połowie grudnia Virtualo, Dante oraz Sejf Danych, wierzyciele Merlin.pl, złożyli wnioski o ogłoszenie upadłości tej spółki obejmującej likwidację majątku. Wcześniej wnioski o upadłość spółki złożyły: Rekman, Herlitz, Perfect Eye Optic, VOL Solutions, Burda Publishing i TM Toys. Umorzony został natomiast wniosek Exorigo - Upos.

Wróci odświeżony?

Tymczasem, wsparcie dla jednej z największych i najstarszych marek internetowych zaoferował Topmall.

Polska firma zajmująca się działalnością e-commerce na rynku ukraińskim, która teraz swoją działalność rozszerza na polski rynek i zajmie się odbudową znanej marki.

Maciej Szturemski, prezes spółki Czerwona Torebka, właściciela marki Merlin.pl przyznał, że jego firma prowadziła rozmowy na temat rewitalizacji serwisu z różnymi podmiotami, ale tylko Topmall był w stanie spełnić wszystkie warunki umowy.

Wśród zainteresowanych był m.in. Empik, jednak na przejęcie nie zgodził się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

"Wielki potencjał"

Pod koniec listopada zarząd firmy Topmall podpisał ze spółką Merlin.pl S.A. umowę handlową, która zakłada dzierżawę znaku towarowego oraz domeny internetowej Merlin.pl.

- Merlin.pl to marka, która ma wielki potencjał i wspaniałą historię. Jest powszechnie znana, zasługuje na to, aby jej działalność była kontynuowana i rozwijana w naszym kraju. Dlatego podjęliśmy się jej odbudowy. Naszym zdaniem, przy dobrym zarządzaniu jesteśmy w stanie stać się rentowni w krótkim czasie - zapewnia Łukasz Szczepański, prezes TOPMALL.

Według prezesa Łukasza Szczepańskiego odświeżony Merlin.pl pojawi się w ciągu kilku tygodni. - Liczymy, że nasze działania pozwolą odzyskać zaufanie klientów i dostawców, które ostatnio zostało nadwyrężone. Mamy plan biznesowy, zasoby i chęci by zrealizować ten plan szybko i skutecznie. - mówi cytowany w komunikacie na stronie Merlin.pl.

16 lat na rynku

Merlin.pl to jeden z najstarszych i największych polskich sklepów internetowych. Został założony w 1999 roku, jeszcze przed pęknięciem tzw. bańki internetowej, która zmyła z powierzchni wiele innych przedsiębiorstw.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane