• rozwiń
  • WIG20 2359.95 -0.77%
  • WIG30 2710.52 -0.68%
  • WIG 60743.79 -0.69%
  • sWIG80 12101.80 -0.15%
  • mWIG40 4185.43 -0.50%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:28

Dostosuj

Rosyjska sieć sklepów z odzieżą znika z Polski. Przez wyrok sądu

Cudzoziemcy chętnie robią zakupy w Polsce. Sprawdź, co kupują Odtwórz: Cudzoziemcy chętnie robią zakupy w Polsce. Sprawdź, co kupują
Cudzoziemcy chętnie robią zakupy w Polsce. Sprawdź, co kupują "Źródło: tvn24bis.pl"

Melon Fashion Group, właściciel marek befree, ZARINA oraz Love Republic, poinformował o likwidacji działalności na terenie Polski. Rosyjska firma przegrała w sądzie spór o używanie znaku towarowego, który wytoczył jej właściciel marki ZARA.

"Była to niełatwa decyzja dla właściciela Grupy Melon oraz dla całego managementu, ponieważ zainteresowanie klientów w Polsce pokazało możliwości rozwoju biznesu, jak i perspektywy wzrostu" - poinformowała w przesłanym tvn24bis.pl oświadczeniu Patrycja Machut z Melon Fashion Poland.

Przegrana sprawa

Jak dodała, wyjście z polskiego rynku jest spowodowane wyrokiem sądu zakazującym używania znaku towarowego i nazwy ZARINA na polskim terytorium. Sprawę wytoczyła hiszpańska spółka Inditex, właściciel marki ZARA.

"Grupa Melon, jako dystrybutor marki nie może pogodzić się z zakazem używania nazwy ZARINA, ponieważ marka ZARINA ma potężną wartość historyczną: była pierwszą rosyjską marką modową, której historia sięga początków przemysłu szwalniczego w Rosji - czyli początków XX wieku" - tłumaczy Machut.

"Zakaz pracy pod nazwą marki ZARINA nie pozwala firmie na świadczenie pełnego zakresu usług zgodnie z przyjętymi wewnętrznymi standardami biznesowymi, w tym nośnikami wizualnymi. Zamknięcie sklepów ZARINA wiąże się z zamknięciem całej działalności Grupy w Polsce, ponieważ strategia i biznes firmy opiera się na rozwoju całego portfolio marek" - podkreśliła.

Do tej pory w Polsce funkcjonowało siedem sklepów stacjonarnych grupy:

- 3 sklepy befree - w Rivierze (Gdynia), Posnanii (Poznań) oraz Galerii Północnej (Warszawa),

- 2 sklepy Love Republic - w Avenidzie (Poznań) oraz Galerii Północnej,

- 2 sklepy ZARINA - w Wola Park (Warszawa) oraz Galerii Północnej.

Firma zatrudniała nad Wisłą ok. 60 pracowników.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane