• rozwiń

Skreśl sześć liczb i wygraj miliony złotych. Sprawdź, jakie numerki padają najczęściej

Mega kumulacja w Lotto Odtwórz: Mega kumulacja w Lotto
Foto: PAP / EPA | Video: TVN24 BiS Foto: Kumulacja wynosi 35 milionów złotych | Video: Mega kumulacja w Lotto

Już tylko kilka godzin zostało tym, którzy marzą o wielkiej fortunie. W dzisiejszym losowaniu do zgarnięcia będzie bowiem aż 35 milionów złotych. To efekt kumulacji, która narasta od 19 lutego. Podpowiadamy, jakie numerki padają najczęściej.

Kumulacja wynosi 35 milionów złotych. Do tej pory w Lotto było 15 kumulacji o wartości co najmniej 30 milionów złotych. Jeśli dzisiaj znajdzie się osoba, która jako jedyna prawidłowo skreśli szczęśliwe numery, to trafi ona do ścisłej czołówki na liście najwyższych wygranych w Lotto.

Do tej pory największa wygrana padła w Ziębicach (Dolny Śląsk) w sierpniu 2015 roku. Wówczas szczęśliwy posiadacz zwycięskiego kuponu zgarnął ponad 35,2 mln złotych.

Najpopularniejsze numerki

Sprawdziliśmy, jakie liczby padają najczęściej. Pod lupę wzięliśmy losowania od stycznia 2000 roku. Od tamtego czasu odbyły się 2293 losowania. Jak wynika z danych wygenerowanych na stronie Totalizatora Sportowego, najczęściej losowaną liczbą jest "13". Przez ponad 17 lat wystąpiła ona aż 319 razy. Oznacza to, że pojawiła w 14 proc. wszystkich losowań.

Na drugim miejscu znajdują się ex aequo liczby "6" i "45". Losowane były 307 razy (13 proc. losowań). Niewiele mniej w losowaniach pojawiała się "siedemnastka" - 302 razy.

Na kolejnym miejscu są liczby "28" i "24" -  299 razy, a dalej "4" - 298 razy, "41" - 297 razy oraz "32", "42" i "18" - po 295 razy.

Szansa na wygraną

Jakie są szanse na wygraną? Niestety bardzo małe. - Z 49 liczb 6 cyfr można wybrać na nieco ponad 13 milionów sposobów. To oznacza, że szansa, że wybierzemy tę właśnie jedną jedyną "szóstkę", jest mniejsza niż jedna trzynastomilionowa - mówiła w TVN24 BiS prof. Honorata Sosnowska ze Szkoły Głównej Handlowej.

Podatek

Szczęśliwcy muszą pamiętać, że wygrane są opodatkowane. W przypadku kwot powyżej 2280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. wygranej sumy.

Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty. Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy, czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane