• rozwiń

Temat: Mieszkania na wynajem od rządu

MdM wsparł rekord deweloperów

MdM wsparł rekord deweloperów
Foto: tvn24 Foto: W sześciu głównych miastach nabywców znalazło o 20 proc. więcej mieszkań niż w szczycie hossy

W sześciu głównych miastach nabywców znalazło o 20 proc. więcej mieszkań niż w szczycie hossy. Ceny są jednak wyjątkowo stabilne, informuje "Puls Biznesu".

Ubiegły rok był dla firm budujących mieszkania rekordowo dobry. W Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi sprzedały ponad 43 tys. lokali, czyli o 20 proc. więcej niż w najlepszych latach 2007 i 2013, wynika z danych firmy REAS.

Nie jest to jednak rekord wartości rynku, który padł w 2007 r. i na razie nic nie zapowiada jego rychłego pobicia. Jednocześnie do sprzedaży deweloperzy wprowadzili 47,5 tys. mieszkań, czyli o 50 proc. więcej niż w 2013 r. Gotowych i niesprzedanych mieszkań jest 11,3 proc. To 24 proc. całej oferty. Przed rokiem było to 35 proc.

Analitycy rynku zastanawiają się skąd - przy cenach mieszkań utrzymujących się od kilku lat na tym samym poziomie - wziął się 20-procentowy wzrost liczby transakcji. Uważają, że wpłynął na to program Mieszkania dla Młodych (MdM) o wiele silniej oddziałujący na rynek niż poprzednio program Rodzina na Swoim.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane