• rozwiń
    • WIG20 2188.20 +0.70%
    • WIG30 2521.46 +0.73%
    • WIG 56753.79 +0.71%
    • sWIG80 11547.10 +0.62%
    • mWIG40 3939.78 +0.74%

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-24 17:15

Dostosuj

Wicepremier o rekonstrukcji rządu: nie boję się o swoją głowę

Morawiecki: nie zajmuję się rekonstrukcją rządu Odtwórz: Morawiecki: nie zajmuję się rekonstrukcją rządu
Morawiecki: nie zajmuję się rekonstrukcją rządu "Źródło: RMF FM"

Ja się zasadniczo o swoją głowę nie boję; podlegam ocenom tak samo, jak inni i robię wszystko to, co najlepiej potrafię zrobić dla Polski - odpowiedział w sobotę rano wicepremier Mateusz Morawiecki, pytany o planowaną rekonstrukcję rządu Beaty Szydło.

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Polska Razem, PiS) powiedział w piątek wieczorem w TVN24, że ewentualne zmiany w rządzie mogą zostać ogłoszone po 16 listopada. Tego dnia gabinet Beaty Szydło ma podsumować dwa laty swej pracy.

- Intuicja mi podpowiada, że to (rekonstrukcja) będzie na przełomie listopada, być może nawet w grudniu - zaznaczył Bielan. Z wcześniejszych wypowiedzi polityków PiS wynikało, że do zmian w rządzie może dojść w połowie tego miesiąca.

"Nie boję się o swoją głowę"

Morawiecki pytany w sobotę w RMF FM o przyczyny tego opóźnienia, odparł, że to pytanie nie do niego. - Ja się zajmuję nie rekonstrukcją rządu, tylko rekonstrukcją polskiej gospodarki i finansów publicznych, więc nic tutaj nie powiem, ponieważ nie leży to w moich kompetencjach - dodał wicepremier.

Dopytywany, podkreślił, że nie obawia się o utratę miejsca w rządzie. - Ja się zasadniczo o swoją głowę nie boję. (...) Oczywiście podlegam ocenom tak samo, jak inni i robię wszystko to, co najlepiej potrafię zrobić dla Polski, a inni powinni mnie oceniać. Ja siebie nie będę oceniał, bo tak nie powinno się odbywać, tylko jak mnie ocenią niedobrze, to mnie nie będzie. Jak ocenią mnie dobrze, to będę - powiedział Morawiecki.

W piątek o zmianach w rządzie miało rozmawiać kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, jednak jego spotkanie zostało odwołane. Bielan mówił w TVN24, że powodem takiej decyzji była choroba prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane