• rozwiń

Wygrał dla PiS wybory. Odnalazł się w Orlenie. Wielki powrót Marcina Mastalerka

Marcin Mastalerek dyrektorem w PKN Orlen Odtwórz: Marcin Mastalerek dyrektorem w PKN Orlen
Foto: Grzegorz Michałowski/PAP Foto: Mastalerek dyrektorem w PKN Orlen | Video: Marcin Mastalerek dyrektorem w PKN Orlen

Marcin Mastalerek został nowym dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej w spółce PKN Orlen. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Filla, który tę funkcję sprawował od 2010 roku. A zaledwie kilka lat temu były rzecznik PiS na Twitterze napisał: Zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej.

Mastalerek ma objąć stanowisko dyrektora wykonawczego ds. komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen. Do jego obowiązków należeć będzie nadzór nad działaniami komunikacyjnymi zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych.

Dotychczasowy dyrektor pracę w Orlenie zakończy z końcem lutego br. W swoim komunikacie do dziennikarzy podziękował im za dotychczasową współpracę.

"Bardzo Wam dziękuję za ostatnie lata współpracy. Dziękuję za wyrozumiałość i przepraszam za błędy, które popełniałem jako szef komunikacji Orlenu. Mam nadzieję, że potraktujecie je nie jako przejaw złej woli, ale po prostu wynik wielkiego tempa, w jakim w ostatnich latach pracowaliśmy" - napisał.

Marcin Mastalerek 22 listopada 2013 roku na swoim koncie na Twitterze opublikował niniejszego posta:
Marcin Mastalerek pochodzi ze Szczecina i jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Szczecińskim. W 2014 roku sprawował funkcję rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, ale w lipcu 2015 roku zastąpiła go posłanka Elżbieta Witek. Mastalerek przejął zaś wtedy zarządzanie sztabem wyborczym partii. Podczas kampanii wyborczych Andrzeja Dudy oraz Beaty Szydło odpowiadał za komunikację oraz przygotowanie spotów i konwencji. Był również posłem na Sejm RP VII kadencji.

PKN Orlen jest uważany za perłę polskiej gospodarki. To przedsiębiorstwo przemysłu petrochemicznego wiodące na rynku polskim. Koncern ma trzy rafinerie: w Płocku, Jedliczu, Trzebini i za cztery za granicą: trzy w Czechach oraz w Możejkach na Litwie. 27,52 proc. akcji spółki należy do Skarbu Państwa. W 2014 roku przychody Orlenu wyniosły 106 832 mln zł - to o 6 proc. mniej  niż w roku poprzednim. Wynik netto spółki zatrzymał się na poziomie ujemnym, równym 5 828  mln zł. W rankingu popularności największych 50 spółek notowanych na giełdzie, PKN Orlen zajmuje obecnie 29. pozycję.

Informując o powołaniu Mastalerka na stanowisko dyrektora wykonawczego ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen, spółka przypomniała, że od kilku lat znajduje się "w czołówce firm, których działalność jest najczęściej relacjonowana przez media", a w październiku 2015 r. płocki koncern po raz drugi z rzędu został liderem zestawienia Top Marka - najczęściej i najlepiej opisywanych marek z sektora paliwowego.

Od grudnia 2015 r. nowym prezesem PKN Orlen jest inny polityk związany z PiS Wojciech Jasiński. Rada nadzorcza PKN Orlen odwołała wówczas z zarządu ówczesnego prezesa Jacka Krawca i jednocześnie powołała na to stanowisko Wojciecha Jasińskiego, wieloletniego posła PiS, b. ministra Skarbu Państwa (2006-07). Po tej zmianie w zarządzie pozostali: Sławomir Jędrzejczyk - wiceprezes płockiego koncernu ds. finansowych oraz członkowie - odpowiedzialny za rozwój i energetykę Piotr Chełmiński, Krystian Pater - odpowiadający za produkcję oraz Marek Podstawa - nadzorujący sprzedaż.

Burza na Twitterze

Ta nominacja wzbudziła duże poruszenie na Twitterze. Podobne duże kontrowersje budziło powołanie w 2014 roku na stanowisko członka zarządu Igora Ostachowicza, jednego z najbliższych współpracowników Donalda Tuska. Z tej funkcji zrezygnował jednak krótko po nominacji.

- Nareszcie w polskiej opinii publicznej zadziałał syndrom skandalu - tak ówczesny szef klubu PiS Mariusz Błaszczak komentował decyzję Igora Ostachowicza o rezygnacji z funkcji członka zarządu PKN Orlen.

Spółka PKN Orlen zamknęła dzisiejszą sesję giełdową spadkiem cen swych akcji o 0,44 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (56)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
ram
Loading...
ram
Sami swoi.... Jedną republikę kolesiów zastępuje druga republika kolesiów . A na czym polega ta "dobra zmiana" ? Dla kogo dobra ?
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
HYDROLUX
W końcu będzie mógł napisać w swoim CV, że gdzieś pracował o od czasu ukończenia stosunków międzynarodowych nie skalał się żadną pracą. A tak na marginesie czy ma jakieś pojęcie o pracy na takim stanowisku w takiej firmie?
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Bl0to
Jeszcze nic nie zrobili dla gospodarki ale obsadzanie swoimi klakierami jak popadnie plus zniesienie ustawy kominowej czyli niezla kasa. Macie polityke gospodarcza pis. ZERO pomyslow.
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
VaII Govrylo
Ciekawe kiedy come back Hofmana.
 • 3
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
albertdw2003
ooooooooo! zmienili mu fotkę z ..... na uśmięchnietego!? i tak pozostanie tym kim jest tyle że z wiekszą kasą Oto standardy PiS panie Brudziński!!!
 • 2
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane