• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Stracił posadę po tygodniu. Zmiany w państwowej spółce

Ukończony gazoport w całej okazałości. Tak wygląda z lotu ptaka Odtwórz: Ukończony gazoport w całej okazałości. Tak wygląda z lotu ptaka
Ukończony gazoport w całej okazałości. Tak wygląda z lotu ptaka "Źródło: FROMAIR.TV"

Rada nadzorcza odwołała Marka Drac-Tatonia z funkcji prezesa spółki Polskie LNG - poinformował Gaz-System. Polskie LNG jest operatorem terminala gazowego w Świnoujściu.

"Decyzja jest spowodowana brakiem uzgodnień co do zasad współpracy pomiędzy spółkami Grupy Kapitałowej Gaz-System i warunków kontraktu menadżerskiego" - napisano w komunikacie.

Jednocześnie firma poinformowała, że zarząd spółki Polskie LNG pracuje teraz w jednoosobowym składzie. Od tygodnia nowym wiceprezesem spółki jest Bartłomiej Słoma.

Odwołanie to spore zaskoczenie, bo Drac-Tatoń na stanowisko powołany został zaledwie przed tygodniem.

Drac-Tatoń jest doktorem nauk ekonomicznych oraz ma uprawnienia biegłego rewidenta. Wcześniej pełnił funkcję prezesa zarządu Nafty Polskiej i Polskiej Korporacji Inwestycyjnej, zasiadał w radach nadzorczych m.in. Zakładów Azotowych Tarnów i Zakładów Chemicznych Wiskord, PKN Orlen, Zakładów Chemicznych Police. Pracował też w Ernst & Young i Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń. Był odpowiedzialny za doradztwo finansowe oraz badanie sprawozdań finansowych w Kancelarii Biegłych Rewidentów.

Poprzedni prezes Polskiego LNG Jan Chadam z końcem maja złożył rezygnację. Do pełnienia obowiązków czasowo delegowano przewodniczącą rady nadzorczej Izabellę Łyś-Gorzkowską.

Polskie LNG zostało powołana w 2007 roku przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Spółka jest zależna od Gaz-Systemu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane