• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Były rzecznik PiS "zagra" w Ekstraklasie. Zaskakujący transfer

"Najważniejsza jest wiarygodność" Odtwórz: "Najważniejsza jest wiarygodność"
"Najważniejsza jest wiarygodność" "Źródło: tvn24"

Kolejny głośny transfer z udziałem Marcina Mastalerka. Były poseł i rzecznik Prawa i Sprawiedliwości został nowym wiceprezesem Ekstraklasy.

"W ramach dwuosobowego zarządu Marcin Mastalerek będzie odpowiadał za bezpieczeństwo, współpracę z rządem i samorządami w zakresie poprawy systemu szkolenia oraz budowania infrastruktury na potrzeby rozwoju młodzieżowej piłki nożnej, a także działania public affairs" - poinformowała spółka w komunikacie na stronie.

Jak wskazano, "w kolejnych latach Ekstraklasę i tworzące ją kluby czeka szereg strategicznych projektów o szczególnym znaczeniu dla rozwoju młodych piłkarzy, ukierunkowanych na budowę infrastruktury szkoleniowej, które będą procedowane na styku z administracją rządową i samorządową".

"Z racji swojego doświadczenia, Marcin Mastalerek ma wesprzeć Ekstraklasę w realizacji tych przedsięwzięć" - dodano w komunikacie.

Jako pierwszy o sprawie poinformował "Puls Biznesu". "Marcin Mastalerek z Ekstraklasą łączony był od momentu odejścia z Orlenu, ale nie dochodziło do głosowania aż do teraz, gdy rada nadzorcza uznała, że musi wzmocnić zarząd" - podał dziennik.

Mastalerek próbował swoich sił w piłce nożnej. W liceum czas wypełniało mu bowiem trenowanie w drużynach Pogoni Szczecin i Arkonii Szczecin. - Jak widać, bez efektów. Pogodziłem się, że zabrakło mi talentu - przyznał w 2014 roku w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Ekstraklasa jest organizacją zrzeszającą kluby piłkarskie najwyższego szczebla rozgrywek w Polsce.

Doświadczenie z Orlenu

Marcin Mastalerek pochodzi ze Szczecina i jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Szczecińskim.

W 2014 roku sprawował funkcję rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, ale w lipcu 2015 roku zastąpiła go posłanka Elżbieta Witek. Mastalerek przejął wtedy zarządzanie sztabem wyborczym partii. Podczas kampanii wyborczych Andrzeja Dudy oraz Beaty Szydło odpowiadał za komunikację oraz przygotowanie spotów i konwencji. Był również posłem na Sejm RP VII kadencji.

Nie znalazł się jednak na listach w ostatnich wyborach do parlamentu. Po kilku miesiącach trafił jednak do Orlenu, gdzie pełnił funkcję dyrektora wykonawczego ds. komunikacji korporacyjnej. Z firmy paliwowej odszedł we wrześniu ubiegłego roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane