• rozwiń

Temat: Praca

Miał być rynek pracownika. Jednak pracodawcy mają inne plany

Brakuje pracowników sezonowych Odtwórz: Brakuje pracowników sezonowych
Brakuje pracowników sezonowych

Odsetek pracodawców w Polsce, planujących wzrost zatrudnienia w ciągu najbliższych 3 miesięcy, spadł z 18 do 14 procent - wynika z badania Manpower.

"Zarówno w ujęciu kwartalnym jak i rocznym odnotowano spadek prognozy, o 4 pkt. proc. Spośród przebadanych w Polsce pracodawców, 14 proc. przewiduje zwiększenie całkowitego zatrudnienia, 5 proc. zamierza redukować etaty, a 74 proc. nie planuje zmian personalnych w najbliższym kwartale" - piszą analitycy Manpower w komentarzu.

"Jak wynika z kwartalnego raportu, pracodawcy w Polsce przejawiają ostrożne nastawienie co do planów rekrutacyjnych na najbliższe trzy miesiące. Prognoza netto zatrudnienia po korekcie sezonowej plasuje się na poziomie +6 proc., osiągając najniższy wynik w ciągu ostatnich dwóch lat" - dodają.

Najlepsze perspektywy

"Co prawda w 7 z 10 badanych sektorów kraju prognoza netto zatrudnienia jest dodatnia, jednak wyniki obniżyły się zarówno w ujęciu kwartalnym, jak i rocznym" - dodano.

Raport pokazuje, że najwięcej miejsc pracy będzie w budownictwie, handlu detalicznym i hurtowym oraz w transporcie, logistyce i komunikacji.

Perspektywy

Poniżej zestawienie perspektyw zatrudnienia w poprzednich kwartałach (w proc.):

Badanie Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia dla Polski zrealizowane było na reprezentatywnej próbie ponad 750 pracodawców, w dn. 19 kwietnia - 2 maja 2017 r.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane