• rozwiń

Z Kancelarii Prezydenta do władz spółki. Sadurska jest już w PZU

Kowalczyk wyobraża sobie Sadurską w fotelu wiceprezesa PZU Odtwórz: Kowalczyk wyobraża sobie Sadurską w fotelu wiceprezesa PZU
Kowalczyk wyobraża sobie Sadurską w fotelu wiceprezesa PZU "Źródło: tvn24"

Małgorzata Sadurska została powołana na członka Zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń - poinformowano w poniedziałkowym komunikacie. Była szefowa Kancelarii Prezydenta swoją funkcję będzie pełniła od wtorku.

Jak czytamy w komunikacie, "powołanie następuje na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się w dniu 1 lipca 2015 roku i która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym kadencji był rok 2016".

Uchwała weszła w życie z chwilą podjęcia.

Przypomnijmy, w czwartek poinformowano o rezygnacji Małgorzaty Sadurskiej z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta.

Doświadczenie sejmowe

Małgorzata Sadurska w przeszłości pełniła funkcję członka Krajowej Rady Sądownictwa. Od 1 czerwca 2007 do 16 listopada 2007 była sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Była posłem trzech kadencji. W 2005 roku została wybrana na posłankę V kadencji w okręgu lubelskim. W wyborach parlamentarnych w roku 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 21 420 głosów. W wyborach parlamentarnych w 2011 ponownie uzyskała mandat poselski z okręgu lubelskiego, kandydując z 6. pozycji na liście Prawa i Sprawiedliwości.

Dwukrotnie, w 2004 i 2014 roku, bezskutecznie ubiegała się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego.

Małgorzata Sadurska ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2003 odbyła studia podyplomowe z zarządzania i organizacji w Lubelskiej Szkole Biznesu.

7 sierpnia 2015 roku została powołana na stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta RP, które piastowała do dnia 12 czerwca 2017 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane