• rozwiń

Sieć wycofuje produkt. "Spożycie może prowadzić do choroby"

Czy ryby z Bałtyku są zdrowe? Odtwórz: Czy ryby z Bałtyku są zdrowe?
Czy ryby z Bałtyku są zdrowe? "Źródło: TVN24 BiS"

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z obrotu produktu "MC halibut niebieski, steki, wędzone". Komunikat w tej sprawie zamieściła także sieć Makro.

"Firma MAKRO Cash and Carry Polska S.A. poinformowała organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej o wycofaniu z obrotu produktu MC halibut niebieski, steki, wędzone, o numerze partii 01/340, wyprodukowanego przez firmę Rybhand Sp. z o.o. Sp. k., weterynaryjny numer identyfikacyjny 30061802" - poinformował na swojej stronie GIS.

Przyczyna

Jak czytamy w komunikacie, decyzja związana jest w z wynikiem badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez przedsiębiorcę, w których stwierdzono przekroczenie norm dotyczących obecności bakterii Listeria monocytogenes w produkcie z tej partii.

"Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą" - zaznaczono.

Listerioza stanowi zagrożenie głównie dla kobiet w ciąży, noworodków i osób z obniżoną odpornością.

W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu, należy skontaktować się z lekarzem - poinformował GIS.

O wycofaniu produktu na swojej swojej stronie poinformowało również Makro. "Jeżeli posiadacie Państwo produkt o takim oznakowaniu lub kupiliście Państwo ten produkt w mniejszej ilości na wagę w hali Makro w dniach 9-12.12.2019 prosimy o niespożywanie produktu, o wycofanie z dalszego obrotu oraz o kontakt z halą Makro, w której produkt został zakupiony, w celu zwrotu towaru lub ewentualnego uzyskania bardziej szczegółowych informacji" - zaznaczyła firma w komunikacie

KOMUNIKAT MAKRO O WYCOFANIU PRODUKTU

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane