• rozwiń

Pociągiem nad morze i dużo zniżek. Majówka z PKP

Pociągiem nad morze i dużo zniżek. Majówka z PKP
Foto: PKP Intercity Foto: Od 29 kwietnia Pendolino pojedzie nowymi trasami

Bilety na pociągi ekspresowe, w tym Pendolino od 29 zł i premiowanie wcześniejszej rezerwacji nawet 30 proc. rabatem - to tylko część z propozycji, z których mogą skorzystać osoby wybierające się w podróż z PKP Intercity na majówkę.

Pasażerowie, którzy z wyprzedzeniem zaplanują wyjazdy na majówkę mogą skorzystać z szeregu promocji. Za wcześniejszy zakup biletu podróżni są premiowani rabatem w wysokości nawet 30 proc. PKP Intercity przygotowało również pulę biletów w specjalnej cenie. Pasażerowie za bilety na pociągi ekspresowe, w tym Pendolino, zapłacą od 49 zł np. za podróż z Warszawy nad morze czy do Krakowa i Katowic.

Po Polsce na jednym bilecie

Na podróżujących z dziećmi czekają specjalne oferty. Pasażerowie, którzy kupią Bilet Rodzinny mogą liczyć na 30 proc. rabatu. Taką samą zniżkę otrzymają osoby, które ukończyły 60 rok życia w ramach oferty Bilet Seniora.

Z dodatkowych ulg skorzystają posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowych 37 proc. otrzymają również 30 proc. upustu na zakupione bilety. Warto również pamiętać, że dzieci, które nie ukończyły czwartego roku życia, podróżują pociągami PKP Intercity za darmo. Wystarczy pobrać dla nich bilet uprawniający do bezpłatnego przejazdu.

Pasażerowie, którzy planują odwiedzić klika miejsc mogą skorzystać z oferty weekendowej, umożliwiającej wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu.

W czasie zbliżającej się majówki z oferty będzie można skorzystać od piątku, od 19:00 (29 kwietnia) do godziny 6:00 rano w poniedziałek (2 maja) lub od poniedziałku (2 maja) od 19.00 do środy (4 maja), do godziny 6.00 rano. Cena Biletu Weekendowego, w drugiej klasie, wynosi 79 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Natomiast z Biletem Weekendowym MAX za 154 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów (EIP, EIC, IC i TLK).

Nowe i dodatkowe połączenia na majówkę

PKP Intercity przygotowało niespodziankę dla pasażerów wybierających się na majówkę nad morze lub w Karkonosze.

Od 29 kwietnia, na trasie Kraków - Kołobrzeg oraz Warszawa - Jelenia Góra, zacznie kursować pociąg Pendolino. Dodatkowo, następnego dnia zostanie uruchomiony skład InterCity Asnyk obsługiwany przez nowoczesne pociągi PesaDART, który połączy Łódź z Jelenią Górą.

W czasie majówki spółka uruchomi również dodatkowe połączenia Express Intercity Premium. W dniach 29 i 30 kwietnia pociągi pojadą z Warszawy do Trójmiasta, natomiast w 30 kwietnia i 3 maja z Trójmiasta do stolicy.

- 1506/7 rel. Warszawa Zachodnia - Gdynia Główna; (29.IV.2016) - wyjazd o 15:19

- 1508/9 rel. Warszawa Zachodnia - Gdynia Główna (30.IV.2016) - wyjazd o 06:24

- 5132/3 rel. Gdynia Główna - Warszawa Zachodnia; (30.IV.2016) - wyjazd o 08:19

- 5108/9 rel. Gdynia Główna - Warszawa Zachodnia; 3.V.2016 - wyjazd o 20:25

Więcej miejsc

Ponadto PKP Intercity zwiększy liczbę miejsc w składach tradycyjnych, dostawiając dodatkowe wagony w pociągach kursujących na najpopularniejszych trasach.

PKP Intercity codziennie uruchamia kilkanaście połączeń międzynarodowych m. in. do Czech, Niemiec, Austrii czy na Węgry. Ceny biletów zaczynają się już od kilkunastu euro np. za podróż z Warszawy do Berlina pasażer zapłaci już 29 euro. Natomiast ze stolicy Polski do Pragi można pojechać już za 24, a do Budapesztu za 29 euro.

Od 29 kwietnia Pendolino pojedziemy także nad morze:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane