• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Czystki w ważnej rządowej agencji. Kolejny prezes odwołany

Czystki w ważnej rządowej agencji. Kolejny prezes odwołany

Rada Nadzorcza odwołała Szefa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Ze stanowiskiem pożegnał się Sławomir Majman.

Informację o odwołaniu dotychczasowego prezesa potwierdziło ministerstwo rozwoju. Majman przestał pełnić swoją funkcję po posiedzeniu Rady Nadzorczej. Wraz z Majmanem z funkcji wiceprezesa odwołany został Sławomir Krużmanowski. Tymczasowo p.o. instytucji został Bartłomiej Pawlak.

Jak poinformowało na Twitterze Ministerstwo Rozwoju, zmiany w PAIiIZ mają służyć poprawie funkcjonowania i efektywności agencji ze względu na kluczową rolę, jaką PAIiIZ będzie odgrywać w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju. Z kolei ten jest częścią ogłoszonego przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. PFR ma łączyć w sobie wszystkie instytucje odpowiedzialne za kwestie rozwojowe, m.in. KUKE SA, BGK, PARP, PAIiIZ, ARP.

Wymiana po wyborach

Sławomir Majman pełnił obowiązki prezesa PAIiIZ przez niemal siedem lat. Jednak już wcześniej współpracował z instytucją. Początkowo był członkiem Rady Nadzorczej, a następnie zarządu ds. promocji gospodarczej. W latach 2006-2010 wchodził w skład Rady Programowej Polskiego Radia. Był jedną z ostatnich osób, zarządzających rządową agencją, która nie utraciła dotąd stanowiska po wyborach parlamentarnych.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych ma na celu pomagać inwestorom wejść i działać na rynku polskim. Jej zadaniem jest ułatwianie przejścia przez procedury administracyjne, umożliwianie przedsiębiorstwom dostępu do informacji, jak również znalezienie odpowiednich partnerów handlowych.

 

Zobacz: Sławomir Majman o inwestycjach zagranicznych w Polsce

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Andrzej Maliniak
Spec czy nie spec w panstwowych spółkach skarbu i inne prezesi to słupy. Premia dla oddanych partii. Oni wiedzą my wiemy jak jest - hypokryzje mają we krwi. U nich patriotyzm mają ale do pieniędzy.
 • 2
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane