• rozwiń

Z kancelarii prezydenta do PZU. Łopiński powołany do rady nadzorczej

Grupa PZU to jedna największych instytucji finansowych w Polsce Odtwórz: Grupa PZU to jedna największych instytucji finansowych w Polsce
Grupa PZU to jedna największych instytucji finansowych w Polsce "Źródło: tvn24"

Maciej Łopiński został powołany do rady nadzorczej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Łopiński był sekretarzem stanu, a następnie szefem gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a ostatnio był sekretarzem stanu w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.

"Dzisiaj Maciej Łopiński został powołany do rady nadzorczej PZU SA. Ma blisko 25-letnie doświadczenie menedżerskie i nadzorcze w spółkach kapitałowych" - poinformowana spółka w poniedziałkowym komunikacie.

Bogate doświadczenie

Jak dodano, Łopiński pracował między innymi jako menedżer w Agencji Rozwoju Pomorza oraz w firmach Przekaz, Prasa Bałtycka i Grupie Zarządzającej "Pomerania". Był członkiem rad nadzorczych PZU Asset Management, KGHM, Funduszu Gospodarczego "Solidarności", Polskiej Agencji Informacyjnej, "Gazety Współczesnej" i Radia Wnet. W przeszłości był również doradcą zarządu PZU. Dziś jest także członkiem rady nadzorczej Telewizji Polskiej.

W latach 2005-2010 był sekretarzem stanu, a następnie szefem gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Od sierpnia 2015 roku do grudnia 2016 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.

Łopiński był także posłem na Sejm VII kadencji.

Także w poniedziałek spółka otrzymała rezygnację Anety Fałek z funkcji członka rady nadzorczej, gdzie była jej wiceprzewodniczącą. Jak podano w komunikacie spółki, "złożona rezygnacja nie zawiera informacji o jej przyczynach".

RN PZU wraz z powołanym Łopińskim jest dziewięcioosobowa.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2017 roku rada nadzorcza PZU Życie powołała do zarządu spółki Małgorzatę Sadurską. Wcześniej pełniła ona funkcję szefowej Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane