• rozwiń

Międzynarodowa korporacja IT zatrudni kilkaset osób z całej Polski

Międzynarodowa korporacja IT zatrudni kilkaset osób z całej Polski
Foto: luxoft.com Foto: Luxoft to globalny dostawca usług IT, notowany na nowojorskiej giełdzie (NYSE)

Międzynarodowa korporacja Luxoft zajmująca się outsourcingiem IT zatrudnia już w Polsce 2 tys. pracowników. W tym roku planowane jest przyjęcie kilkuset osób w biurach firmy w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku, a także otwarcie oddziału w kolejnym mieście.

Jak poinformował w czwartek Wojciech Mach, dyrektor zarządzający Luxoft Poland i Luxoft Central Europe, obecnie w Polsce pracuje już niemal co piąty specjalista zatrudniony w firmie na świecie. W zeszłym roku Luxoft zwiększył swoją kadrę w naszym kraju trzykrotnie i zamierza kontynuować wzrost. W 2016 r. planuje zwiększenie zatrudnienia o ok. 25 proc. i wejście do kolejnego miasta – jego nazwa na razie nie została podana. Obecnie firma rozwija swoje centra w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.

Utrzymać trend

- Ubiegły rok był wyjątkowy pod względem skali zatrudnienia, w tym chcemy utrzymać trend wzrostowy i zatrudnić przynajmniej kilkaset osób - zaznaczył Mach.

Podkreślił, że Polska odgrywa wyjątkową rolę w globalnej sieci biznesowej Luxoft. - To lokalizacja, w której można zarówno zatrudniać wysokiej klasy informatyków, jak i znajdować nowych partnerów biznesowych - ocenił dyrektor.

Obecnie ponad połowa pracowników firmy pracuje w centrach ulokowanych w Krakowie, w ubiegłym roku czterokrotnie wzrosła kadra specjalistów z Wrocławia. W grudniu zeszłego roku otwarty został oddział w Gdańsku, gdzie obecnie projekty realizuje kilkudziesięciu informatyków.

Kto dostanie pracę?

Luxoft rekrutuje przede wszystkim programistów i specjalistów IT z 3-5-letnim doświadczeniem z Krakowa, Wrocławia i Trójmiasta, a także innych części Polski i zagranicy. Zatrudnia też absolwentów znajdujących się na początku kariery zawodowej.

- W Polsce realizujemy projekty na rzecz czołowych globalnych marek z branż bankowości inwestycyjnej, nowych technologii oraz turystycznej, a od niedawna także dla jednego z gigantów branży motoryzacyjnej - poinformował Mach.

Luxoft to globalny dostawca usług IT, notowany na nowojorskiej giełdzie (NYSE). Obecnie zatrudnia 11 tys. osób w 17 krajach, m.in. w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Afryce. Firma jest obecna w Polsce od 2010 roku.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane