• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Reserved i inne marki LPP wracają do kraju

Reserved i inne marki LPP wracają do kraju
Foto: lppsa.com Foto: Reserved to jedna z marek LPP

LPP, największa polska firma odzieżowa, która w styczniu 2014 roku przeniosła prawa do swoich marek na Cypr, wraca ze swoimi znakami towarowymi do Polski - donosi "Gazeta Wyborcza". Spółka liczy, że zmiana wpłynie na poprawę wyniku finansowego i ociepli wizerunek firmy.

Spółka LPP, w skład której wchodzą takie marki odzieżowe jak Reserved, Cropp, House, czy Mohito postanowiła w styczniu ub. roku przenieść do nich prawa na Cypr. W internecie zawrzało, pojawiły się strony nawołujące do bojkotu firmy. Zdaniem internautów LPP, płacąc podatki na Cyprze, oszukiwało polskich podatników.

Dwie pieczenie przy jednym ogniu

W poniedziałek odzieżowy gigant poinformował, że wraca do Polski. Powodem takiego ruchu jest "restrukturyzacja majątkowa, uproszczenie struktur i optymalizacja kosztów". Firma wyjaśniła też, że zmiana powinna "pozytywnie wpłynąć na jej postrzeganie przez rynek i otoczenie biznesowe oraz uprościć procesy wewnątrzgrupowe".

Zdaniem ekspertów, przepytanych przez "GW", LPP upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu: z jednej strony zdejmie z siebie odium podatkowego cwaniaka, a z drugiej może liczyć na poprawę wyniku finansowego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane