• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Ogrom zniszczeń. Lotnisko w Brukseli zamknięte przynajmniej do wtorku

Foto: PAP/EPA/LAURENT DUBRULE Foto: Wojsko przed lotniskiem Zaventem

Lotnisko Zaventem w Brukseli nie zostanie uruchomione dla lotów pasażerskich przed wtorkiem - podaje Reuters. Zamachy bombowe, które miały tam miejsce we wtorek spowodowały ogromne zniszczenia w hali odpraw.

Początkowo zarząd lotniska w Zaventem pod Brukselą poinformował w czwartek na Twitterze, że będzie ono nieczynne do niedzieli 27 marca włącznie. Dzisiaj przedłużono czas zamknięcia do wtorku.

Pasażerowie, których rejsy miały zaczynać się lub kończyć w Zaventem, zostali poproszeni o skontaktowanie się z odpowiednimi liniami lotniczymi. 

Od wtorku w Brukseli nie ląduje ani nie startuje żaden samolot. Lotnisko jest nadal zamknięte nie tylko z powodu zniszczeń, ale również ze względu na trwające dochodzenie po zamachach. Przewoźnicy kierują samoloty do Liege lub na lotnisko w Charleroi. Od tego czasu na tych lotniskach panują tłumy.Fala eksplozji

We wtorkowych samobójczych zamachach w stolicy Belgii zginęło co najmniej 31 osób, a ok. 300 zostało rannych. Na lotnisku doszło do eksplozji dwóch ładunków wybuchowych. Trzeci – znaleziony przez policję w rumowisku – nie został zdetonowany. Zginęło tam co najmniej jedenaście osób.

Do eksplozji doszło także w kolejce podziemnej pomiędzy stacjami Schuman i Maelbeek w bezpośrednim sąsiedztwie Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Rady UE. Zginęło tam ok. 20 osób.

Do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych przyznało się tzw. Państwo Islamskie (IS).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane