• rozwiń
  • WIG20 2152.44 -0.48%
  • WIG30 2480.42 -0.46%
  • WIG 56373.63 -0.42%
  • sWIG80 12967.77 -0.52%
  • mWIG40 4243.00 -0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:31

Dostosuj

Warszawskie lotnisko montuje bezpłatne aparaty telefoniczne

Maciej Nykiel o opóźnieniach na lotniskach Odtwórz: Maciej Nykiel o opóźnieniach na lotniskach
Maciej Nykiel o opóźnieniach na lotniskach "Źródło: TVN24 BiS"

Warszawskie Lotnisko Chopina zainstalowało pięć aparatów telefonicznych, z których można bezpłatnie zadzwonić na krajowe numery komórkowe i stacjonarne - poinformował port. Aparaty, w kolorze żółtym, znajdują się w strefie ogólnodostępnej i zastrzeżonej.

Jak poinformowałow komunikacie lotnisko, dostępnych jest pięć aparatów telefonicznych w różnych częściach portu - zarówno w strefie ogólnodostępnej, jak i zastrzeżonej. Urządzenie można znaleźć m.in. na poziomie przylotów, w hali odbioru bagażu, czy w strefie Schengen.

Żółty aparat telefoniczny

Obok zamontowanego na ścianie aparatu telefonicznego koloru żółtego, umieszczona jest instrukcja obsługi w języku polskim i angielskim. Zgodnie z nią, telefon jest ogólnodostępny i bezpłatny. Można z niego zadzwonić wyłącznie na numery polskich operatorów.Ponadto, wybierając na klawiaturze telefonu przycisk "A" można bezpośrednio połączyć się z informacją lotniskową, "B" – z ratownictwem medycznym, "C" – z policją, a "D"- ze Służbą Ochrony Lotniska.

Lotnisko Chopina to największy port w Polsce. Obsługuje blisko 38 proc. ruchu pasażerskiego w kraju. W lipcu i sierpniu port obsłużył ponad 3,4 mln pasażerów i jest to o blisko jedną czwartą więcej niż w tym samym okresie rok temu. W sumie, przez pierwsze osiem miesięcy br. lotnisko obsłużyło 10,4 mln pasażerów – to o 24 proc. więcej, niż w analogicznym okresie 2016 roku.

W 2016 r. port obsłużył 12,8 mln pasażerów, w tym roku - według szacunków - ma to być 14 mln podróżnych. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" zatrudniające ponad 1,5 tys. osób.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane