• rozwiń

Boom na polskim niebie. Liderem tania linia

Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie Odtwórz: Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie
Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie "Źródło: TVN24 BiS"

Lotnicze przewozy pasażerskie w pierwszym kwartale 2017 roku wzrosły o 17 procent w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem - podał Urząd Lotnictwa Cywilnego. Najpopularniejszym kierunkiem, podobnie jak w analogicznym okresie 2016 roku, była Hiszpania.

Jak podkreślono, "dobrym rezultatom towarzyszyły znaczące zmiany, dotyczące zarówno przewozów, jak i udziału poszczególnych przewoźników na rynku oraz obsługiwanych przez nich kierunków".

Konkurencja lotnisk

W pierwszym kwartale większość portów odnotowała wzrost ruchu. Nieznaczny spadek wystąpił tylko w przypadku lotnisk: Bydgoszcz - Szwederowo, Warszawa/Modlin i Lublin - wskazał urząd.

Wyraźnie silny wzrost przewozów, jak zaznaczył ULC, widać zarówno w ruchu regularnym, jak i czarterowym, który po nieco słabszym minionym roku zaczął odrabiać straty. Dobre wyniki odnotowali tani przewoźnicy, np. Ryanair czy Wizz Air, którzy byli jednymi z głównych motorów wzrostu w polskich portach lotniczych.

Jak wynika z danych ULC, liderem wzrostu pod względem ilościowym było lotnisko Chopina w Warszawie, które obsłużyło ponad 664 tysięcy pasażerów więcej niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku. W dalszej kolejności wysokie wzrosty odnotowały porty Kraków-Balice, Gdańsk imienia Lecha Wałęsy oraz Wrocław-Strachowice.

Liderzy lotów

"Liderem w przewozach międzynarodowych jest Ryanair, który odnotował też największe wzrosty pod względem ilościowym (+227 tys. pasażerów). Niewiele mniejszy wzrost w 2017 roku odnotował PLL LOT (+224 tys.)" - napisano w komunikacie.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane