• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 17:15

Dostosuj

Temat: Rząd PiS

Nagrody za paragony już nie kuszą. Więc rosną szanse na wygraną

Nagrody za paragony już nie kuszą. Więc rosną szanse na wygraną
Foto: TVN24.pl Foto: Narodowa Loteria Paragonowa potrwa do końca września br.

Do końca maja w Loterii Paragonowej zarejestrowano ponad 90 mln paragonów, z miesiąca na miesiąc ich liczba jednak spada - wynika z danych resortu finansów. W czwartek ministerstwo wydało kluczyki do kolejnego Opla Astry losowanego wśród uczestników Loterii.

Wiceminister finansów Hanna Majszczyk pogratulowała wygranej pani Beacie spod Serocka, podkreślając jednocześnie, że biorąc paragony przyczynia się ona do rozwoju gospodarczego i wzrostu dochodów budżetu, finansowania szkół, czy szpitali.

"Nas to nie niepokoi"

Z danych resortu finansów wynika, że liczba rejestrowanych do losowania paragonów z miesiąca ma miesiąc spada.

Do końca maja było ich w sumie ponad 90 mln, w samym maju zarejestrowano prawie 7 mln dokumentów, w kwietniu 8 mln sztuk. Tymczasem w październiku ubiegłego roku, kiedy loteria ruszała, konsumenci zarejestrowali 17 mln paragonów, a miesiąc później 15 mln. Dla porównania na Słowacji w ciągu całego roku obowiązywania podobnej loterii zgłoszono ok. 85 mln paragonów.

Zdaniem wiceminister Majszczyk to naturalna tendencja, którą obserwuje się także w innych krajach organizujących podobne loterie. - Nas to nie niepokoi - zapewniła Majszczyk.

Dodała, że każde losowanie nagrody głównej, czyli samochodu, zachęca do uczestnictwa w loterii. Porównała to do Lotto, gdzie zainteresowanie grą wzrasta, gdy jest kumulacja.

- Nawet jeżeli ludzie nie grają to rośnie świadomość, że dzięki temu pilnują podatków, że ten, kto sprzedaje towary i usługi wywiązuje się ze swoich obowiązków, odprowadza podatki do budżetu, a nie zatrzymuje ich dla siebie - powiedziała.

Loteria potrwa dłużej?

Podkreśliła, że w przypadku Narodowej Loterii Paragonowej każdy z nas kupuje los na co dzień, nie potrzeba dodatkowo wydawać pieniędzy. Jej zdaniem na razie trudno jest oszacować efekt loterii na wpływy z VAT, ale ministerstwo taką analizę przeprowadzi, zwłaszcza w przypadku tzw. branż premiowanych, z których biorą udział w losowaniach nagrody specjalnej - Opla Insignia. Chodzi np. o dokumenty z salonów kosmetycznych, czy fryzjerskich, gabinetów lekarskich, czy warsztatów samochodowych.

Pytana, czy loteria zostanie przedłużona (ma trwać do października br.) wiceminister poinformowała, że decyzja zostanie podjęta po ewaluacji jej funkcjonowania.

Zobacz materiał o rekordowych wygranych w loteriach (06.05.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
eviss2
a ja prawie od początku biorę udział w loterii, nic mnie nie kosztuję to co mi zależy wstukać paragon, zajmuje to minutę a szansa na wygraną jest zawsze
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
taki_tam
Wpisywałem paragony może przez 2 miesiące, ale potem zrezygnowałem. Portal troszkę nie przyjazny, zakupy robię praktycznie w tych samych sklepach, a muszę za każdym razem wpisywać nazwy itp.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane