• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Transport

LOT uruchamia nowy kierunek. Sześć razy w tygodniu

W piątek trzynastego tańsze są bilety lotnicze, bo przesądni pasażerowie boją się latać Odtwórz: W piątek trzynastego tańsze są bilety lotnicze, bo przesądni pasażerowie boją się latać
W piątek trzynastego tańsze są bilety lotnicze, bo przesądni pasażerowie boją się latać "Źródło: TVN24 BiS"

PLL LOT uruchomiły połączenie z Warszawy do szwedzkiego Goeteborga - poinformowała w poniedziałek spółka. Dodano, że loty będą wykonywane sześć razy w tygodniu samolotami Bombardier CRJ900, które na pokład zabierają 90 pasażerów.

To 40. połączenie uruchomione przez LOT od początku 2016 roku. Jak poinformowała w komunikacie spółka, loty z Warszawy do Goeteborga odbywają się codziennie, z wyjątkiem sobót, zaś z Goeteborga do stolicy będą możliwe codziennie, oprócz niedziel.

Połączenie do Szwecji

Rejsy do Goeteborga, czyli drugiego największego miasta w Szwecji, są wykonywane przez PLL LOT wspólnie z estońskim narodowym przewoźnikiem Nordiką. Polski przewoźnik współpracuje z nim od listopada 2015 roku.

- Szwecja jest dziś najszybciej rozwijającą się gospodarką spośród wszystkich krajów skandynawskich. Analizy rynkowe wyraźnie pokazują, że w ciągu ostatnich lat znacznie wzrósł potencjał ruchu pasażerskiego z i do tego kraju - powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej w PLL LOT Adrian Kubicki.

LOT liczy, że z nowego połączenia będą korzystać pasażerowie m.in. z Europy Środkowo-Wschodniej.

Nowe rejsy

Dodatkowo pasażerowie z Goeteborga zyskują nowe połączenie ze stolicą Estonii Tallinem, które będzie realizowane sześć razy w tygodniu. Rejsy również wykonuje Bombardier CRJ900, ten sam, który połączy Goeteborg z Warszawą. To ma przełożyć się na niskie koszty operacyjne, a więc możliwość zaoferowania naszym pasażerom atrakcyjnych cen biletów.

Spółka podkreśliła, że rozwój siatki połączeń jest jednym z elementów realizacji strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od 2016 roku. "W tym czasie przewoźnik uruchomił najwięcej połączeń spośród wszystkich linii w Europie. Znalazły się wśród nich rejsy z Warszawy np. do Los Angeles, Newark, Seulu i Tokio oraz z Krakwa do Chicago. W maju przyszłego roku LOT planuje uruchomienie bezpośrednich lotów z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago" - czytamy w komunikacie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane