• rozwiń
    • WIG20 2208.54 -0.16%
    • WIG30 2497.43 -0.11%
    • WIG 57950.18 -0.06%
    • sWIG80 11410.26 -0.38%
    • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

LOT wygrał przetarg na Litwie. "Połączenie, którego bardzo oczekiwał biznes"

Biało-czerwony dreamliner LOT-u wylądował w Warszawie Odtwórz: Biało-czerwony dreamliner LOT-u wylądował w Warszawie
Biało-czerwony dreamliner LOT-u wylądował w Warszawie "Źródło: tvn24"

Polskie Linie Lotnicze LOT wygrały przetarg dla operatorów lotniczych na obsługę połączeń z Wilna do Londynu City - poinformował w sobotę litewski minister transportu Rokas Masiulis.

Przetarg został rozstrzygnięty w piątek.

Dwa loty dziennie

- Jeżeli umowa z przewoźnikiem zostanie zawarta przed końcem roku, od maja będziemy mieli dwa loty dziennie z Wilna do London City - poinformował w rozmowie z agencją BNS minister Masiulis.

Minister gospodarki Virginijus Sinkeviczius dodał, że umowa zostanie zawarta na okres pięciu lat. - Jest to połączenie, którego bardzo oczekiwał biznes. Jako państwo straciliśmy sporo inwestycji z powodu braku połączenia lotniczego pomiędzy Londynem i Wilnem - wskazał.

Jak podkreślił, "Londyn jest kluczowym połączeniem wymienianym przez inwestorów podczas rozmów o wyzwaniach związanych z inwestowaniem na Litwie".

Obecnie Wilno jest jedną z niewielu europejskich stolic, która nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Londynem Heathrow lub Londynem City. Z Wilna do Londynu dolecieć można jedynie na pokładach przewoźników niskokosztowych.

Ryanair obsługuje sześć lotów tygodniowo do Londynu Stansted oraz trzy loty tygodniowo do Londynu Luton. Czternaście razy w tygodniu z Wilna do Londynu Luton latają samoloty Wizz Air.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane