• rozwiń

Nowe połączenie krajowe od LOT-u. Rejs potrwa ponad godzinę

Biało-czerwony dreamliner LOT-u wylądował w Warszawie Odtwórz: Biało-czerwony dreamliner LOT-u wylądował w Warszawie
Biało-czerwony dreamliner LOT-u wylądował w Warszawie "Źródło: tvn24"

Polskie Linie Lotnicze LOT od 25 kwietnia przyszłego roku uruchomią bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Krakowem i portem lotniczym Olsztyn-Mazury - poinformowali przedstawiciele krakowskiego lotniska.

Loty między Krakowem i Olsztynem będą się odbywać się dwa razy w tygodniu - w czwartki i niedziele. Samolot wystartuje z Krakowa o godzinie 20.20, by po nieco ponad godzinie lotu wylądować w Szymanach. W drogę powrotną do stolicy Małopolski wyruszy o 22.00.

Loty krajowe

Polskie Linie LOT mają najwięcej połączeń krajowych w swoim portfelu. Na początku września br. narodowy przewoźnik uruchomił rejsy między Warszawą a Lublinem. Tym samym obecnie realizuje następujące połączenia krajowe:

- Warszawa - Gdańsk,

- Warszawa - Katowice,

- Warszawa - Kraków,

- Warszawa - Poznań,

- Warszawa - Rzeszów,

- Warszawa - Szczecin,

- Warszawa - Wrocław,

- Warszawa - Zielona Góra,

- Warszawa - Lublin.

Pod koniec listopada Ryanair ogłosił nowe połączenie krajowe ze Szczecina do Krakowa. Loty zostaną uruchomione w przyszłym roku i zastąpią rejsy z Pomorza Zachodniego do Warszawy. Oznacza to, że irlandzki przewoźnik nie będzie już realizował żadnych połączeń z Lotniska Chopina.

W przyszłym roku Ryanair będzie realizował trzy połączenia krajowe: Szczecin - Kraków, Wrocław - Gdańsk oraz Gdańsk - Kraków.

Konkurencja na polskim niebie

Jak wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, największym przewoźnikiem w Polsce w okresie kwiecień-czerwiec był Ryanair. W drugim kwartale tego roku irlandzki przewoźnik obsłużył w krajowych portach lotniczych ponad 3 miliony pasażerów.

Na drugim miejscu znalazł się LOT. Narodowy przewoźnik obsłużył 2,67 mln pasażerów. Podium zamykał Wizz Air z 2,29 mln pasażerów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane