• rozwiń

LOT ogłasza dwa nowe połączenia

Maciej Szczukowski o proteście kontrolerów na Lotnisku Chopina Odtwórz: Maciej Szczukowski o proteście kontrolerów na Lotnisku Chopina
Maciej Szczukowski o proteście kontrolerów na Lotnisku Chopina "Źródło: tvn24"

PLL LOT chce w przyszłym roku uruchomić dwa wakacyjne połączenia. Od czerwca 2020 roku przewoźnik będzie latać do Rimini we Włoszech i do Chanii na greckiej Krecie - poinformowała w środę spółka. Połączenia będą sezonowe, raz w tygodniu w soboty, do końca września 2020 roku.

Rejsy zaczną być realizowane od 6 czerwca, samolotami z rodziny Boeing 737. Samoloty z Warszawy do Rimini będą startować w soboty o 14.05 z lądowaniem o 16.05. W drodze powrotnej rejsy zaplanowano na 16.55 z lądowaniem na Lotnisku Chopina o godz. 18.55.

Do Chanii LOT będzie startował w soboty o godz. 12.55 z lądowaniem o 16.55, rejs powrotny zaplanowano na 18.00 z lądowaniem w Warszawie o 20.00.

Inne połączenia

Spółka przypomniała, że w nadchodzącym sezonie letnim oprócz połączeń do Rimini i na Kretę, 7 czerwca 2020 r. jej samoloty polecą z Warszawy do położonej nad północnym Adriatykiem Rijeki, a kilka dni później - 13 czerwca - przewoźnik po raz pierwszy wystartuje z Warszawy do stolicy Albanii – Tirany.

Ponadto w szczycie sezonu LOT będzie wykonywał połączenia z Polski do pięciu miast w Chorwacji. Oprócz Rijeki także do Splitu, Zadaru, Dubrownika (z Warszawy i Krakowa) i do Zagrzebia. W nadchodzącym sezonie letnim LOT zaoferuje ponad 110 połączeń na całym świecie.


LOT od 15 stycznia 2020 r. LOT zainauguruje bezpośrednie rejsy do Pekinu-Daxing.

W połowie listopada plan uruchomienia nowych, wakacyjnych połączeń ogłosił Ryanair. Irlandzki przewoźnik od lata przyszłego roku poleci z Modlina i Poznania do Pafos, z Gdańska do Zadaru i z Katowic do Burgas.

Największe linie

W 2018 r. LOT przewiózł na pokładach swoich samolotów ponad 8,9 mln pasażerów, czyli o 2 mln więcej niż w roku poprzednim. W tym roku przewoźnik planuje przekroczyć próg 10 mln osób.

Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w pierwszym półroczu 2019 roku najwięcej pasażerów w polskich portach lotniczych obsłużył Ryanair. Z usług przewoźnika skorzystało 5,8 miliona pasażerów.

PLL LOT znalazły się na drugim miejscu - 5,4 miliona pasażerów. Trzecie miejsce należało do węgierskich linii Wizz Air, które obsłużyły 4,2 miliona pasażerów.

Pierwszą piątkę uzupełniły: Lufthansa - 1,2 miliona pasażerów oraz EasyJet - 533 tysiące.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane