• rozwiń

Nowa trasa LOT. "Ułatwi dostanie się nad polskie morze"

Ekspert o liczbie pasażerów obsłużonych w polskich portach lotniczych Odtwórz: Ekspert o liczbie pasażerów obsłużonych w polskich portach lotniczych
Ekspert o liczbie pasażerów obsłużonych w polskich portach lotniczych "Źródło: TVN24 BiS"

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią nowe połączenie krajowe. Chodzi o rejsy między Rzeszowem a Gdańskiem, które wystartują pod koniec kwietnia.

Gdański port poinformował w czwartkowym komunikacie, że loty z Gdańska do Rzeszowa narodowy przewoźnik będzie obsługiwał raz w tygodniu, w soboty.

Samolot wystartuje z gdańskiego portu o godzinie 12.05 i wyląduje w Jasionce o 13.25. Rejs będzie trwał 1 godzinę i 20 minut. Samolot będzie zaś startował z Podkarpacia o 13.55 i wyląduje w Gdańsku o 15.20.

Inaugurację nowego połączenia zaplanowano na 25 kwietnia br.

Loty Gdańsk - Rzeszów

Loty będą obsługiwane samolotem Bombardier Dash Q400, który może zabrać na pokład 78 pasażerów.

"Cieszymy się bardzo, że możemy rozwijać nie tylko siatkę połączeń międzynarodowych, ale również krajowych. Rzeszów dołączy do takich miast w Polsce jak Warszawa, Kraków i Wrocław, które mają obecnie bezpośrednie połączenia z Gdańskiem. Ułatwi to pasażerom z rejonu Podkarpacia dostanie się nad polskie morze jak i zachęci wiele osób z Pomorza do odwiedzenia Rzeszowa i pięknych Bieszczad" - powiedział, cytowany w komunikacie, Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk. Jego zdaniem "nowe połączenie LOT-u na pewno przyczyni się do dalszego rozwoju turystyki".

Na trasie Gdańsk - Rzeszów tylko przez krótki okres w 2013 roku latały linie lotnicze Eurolot, ówczesna spółka córka LOT-u.

LOT nie jest jedynym przewoźnikiem, który ma w swojej siatce połączenia krajowe. Rejsy na trasach Wrocław - Gdańsk, Kraków - Gdańsk i Kraków - Szczecin obsługuje Ryanair.

Lot do Zadaru

Narodowy przewoźnik od 30 maja uruchomi także połączenia z Rzeszowa do Zadaru. Będą one realizowane do 19 września br.

Wylot z Podkarpacia zaplanowano o 13.55, powrót z Zadaru nastąpi o godzinie 16.35. Lot na tej trasie będzie trwał 2 godziny.

Jak stwierdził prezes PLL LOT Rafał Milczarski, Chorwacja to ulubiony przez Polaków kierunek turystyczny nad Adriatykiem. - Ponad milion osób podróżowało z Polski do Chorwacji w 2018 roku. Nasza obecność w Chorwacji jest znacząca, LOT do Chorwacji w 2020 roku poleci do pięciu miast – powiedział.

W listopadzie Ryanair ogłosił uruchomienie czterech nowych wakacyjnych tras z polskich lotnisk. Irlandzki przewoźnik od lata poleci z Modlina i Poznania do Pafos, z Gdańska do Zadaru i z Katowic do Burgas.

Czołowe linie

Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w pierwszym półroczu 2019 roku najwięcej pasażerów w polskich portach lotniczych obsłużył Ryanair. Z usług przewoźnika skorzystało 5,8 miliona pasażerów.

PLL LOT znalazły się na drugim miejscu - 5,4 miliona pasażerów. Trzecie miejsce należało do węgierskich linii Wizz Air, które obsłużyły 4,2 miliona pasażerów.

Pierwszą piątkę uzupełniły Lufthansa - 1,2 miliona pasażerów oraz EasyJet - 533 tysiące.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane