• rozwiń

Rekordowa kumulacja rozbita. Szczęśliwiec zgarnął 90 milionów euro

Rekordowe wygrane w loteriach Odtwórz: Rekordowe wygrane w loteriach
Rekordowe wygrane w loteriach

W piątkowym losowaniu została rozbita kumulacja w Eurojackpot. Główna wygrana w wysokości 90 milionów euro trafiła do Finlandii. Szczęście uśmiechnęło się też do graczy z Polski. Dwie osoby wygrały po ponad 626 tysięcy złotych.

Liczby, które padły w piątkowym losowaniu Eurojackpot to 7, 8, 24, 34, 46 oraz 4, 8.
Totalizator Sportowy przypomina, że Eurojackpot jest grą, w której pula na główne wygrane może wynieść maksymalnie 90 milionów euro, czyli ok. 375 mln złotych. Zebrane powyżej tego limitu stawki powiększają pulę na wygrane II stopnia. Dzięki temu w piątkowym losowaniu wyniosła ona ponad 28 milionów euro. Tą kwotą podzieliło się 8 osób z czterech państw. Każda z nich wygrała dokładnie 3 520 586,10 euro. 

Polacy wygrywają więcej

Totalizator dodaje,że osoby grające w Polsce wygrywają w loterii więcej niż gracze z pozostałych krajów. "Wynika to z faktu, że do wygranych doliczana jest nadwyżka z korzystnej wymiany kursowej złotego na euro. Dziś ( w piątek - red.) została ona doliczona do wygranych IV stopnia, dzięki czemu – jak już wiemy – każda z tych wygranych wyniosła 626 978,70 złotych, a w innych krajach tylko 3 359,00 euro" - czytamy w komunikacje po piątkowym losowaniu.

Eurojackpot

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. We wrześniu na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, który jest spółką skarbu państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym.

Jak podkreśla Totalizator Sportowy, loteria pozwala na generowanie wygranych o wysokościach teoretycznie niemożliwych do osiągnięcia w grach oferowanych na pojedynczych rynkach.

Opłata za pojedynczy zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie kraju.

Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w polskiej walucie.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane