• rozwiń

"To prawdziwe zagłębie logistyczne". Nowa inwestycja i pół tysiąca miejsc pracy

Morawiecki o zatrudnianiu w spółkach Skarbu Państwa Odtwórz: Morawiecki o zatrudnianiu w spółkach Skarbu Państwa
Morawiecki o zatrudnianiu w spółkach Skarbu Państwa "Źródło: TVN24 BiS"

Utworzenie 500 nowych miejsc pracy w tym roku planuje w podłódzkim Strykowie Arvato Polska. Pracownikom firma chce zapewnić m.in. bezpłatny dojazd oraz posiłek. Arvato rozpoczęła współpracę z polską spółką odzieżową LPP i ze strykowskiego magazynu będzie obsługiwała sklepy on-line takich marek jak Reserved, Mohito, House i Sinsay.

- Po rozbudowie inwestycja w Strykowie będzie największym z pięciu działających w Polsce centrów dystrybucyjnych Arvato - zapowiedziała kierownik ds. PR i marketingu Arvato Małgorzata Różańska.

Firma ma tam magazyny o powierzchni ponad 20 tys. m. kw, w ciągu kilkunastu najbliższych tygodni zostaną one rozbudowane o kolejne 30 tys. m kw. z opcją dalszego rozwoju w czasie trzech lat do 60 tys. m kw. Inwestycja opiewa na kilkanaście milionów złotych.

Magazyn dla marek LPP

Rozwój działalności to następstwo podpisania umowy z LPP S.A., która powierzyła Arvato obsługę e-commerce swoich marek odzieżowych: Reserved, Mohito, House i Sinsay. Z podłódzkiego Strykowa realizowane będą wysyłki kilkunastu milionów sztuk odzieży rocznie – krajowe, do krajów bałtyckich, na rynek angielski, do Niemiec, Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier. W związku z rozwojem działalności – projekt ma wystartować w październiku - Arvato planuje zatrudnienie 500 osób. Dotychczas w strykowskim oddziale firmy pracowało ich 350.- Okolice skrzyżowania autostrad A1 i A2 w pobliżu Strykowa to prawdziwe zagłębie logistyczne, w którym działa już wiele firm tej branży, ale po przeprowadzeniu analiz uważamy, że nie będziemy mieć trudności ze zdobyciem pracowników. Przede wszystkim dlatego, że nie mamy tam konkurencji w segmencie fashion – jego specyfika polega na tym, że w usługach dla sektora modowego mogą pracować kobiety, bo realizowane przesyłki nie są ciężkie - wyjaśniła Różańska.

Rekrutacja pracowników

Nowym pracownikom – podobnie jak dotychczasowym - firma chce zapewnić m.in. bezpłatny dojazd oraz posiłek. Rekrutacja będzie dotyczyć przede wszystkim mniejszych miejscowości w okolicy, choć niewykluczony jest transport z oddalonej o ok. 20 km Łodzi.

Arvato Polska to część międzynarodowego koncernu Bertelsmann SE&Co. W 14 lokalizacjach zatrudnia 3,5 tys. osób.

LPP jest największą firmą odzieżową w Europie Środkowo-Wschodniej, od 2001 r. notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka zarządza markami Cropp, Reserved, House, Mohito i Sinsay, dystrybuowanymi w 18 krajach Europy, Afryki i Azji. W ubiegłym roku grupa sprzedała ponad 120 mln sztuk odzieży i akcesoriów, osiągając ponad 1,3 mld euro przychodu.

Zagłębie logistyczne

Arvato Polska to kolejne globalne przedsiębiorstwo, które inwestuje okolicach strykowskiego skrzyżowania autostrad łączących wschód i zachód oraz północ i południe Polski. W lutym sortownię paczek i hub drobnicowy uruchomiła tam Grupa Geis, tworząc 400 nowych miejsc pracy.

Wcześniej w okolicach Strykowa swoje centra logistyczne i magazynowe ulokowały m.in. Raben, GLS, Arvato, Dachser, UPS, Leroy-Merlin, Castorama, Flextronics i Rossmann.(PAP)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Lapigrosz9012
Za PO I PSL to jak był 1 inwestor zagranicy w roku to tak się chwalili. Teraz w ciagu 1,5 roku jest ich kilkanascie to coś tak milczą chowajac glowe w piasek. Taką za ich rzadow mielismy gospodarkę.
  • 0
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane