• rozwiń
  • WIG20 2283.18 +0.29%
  • WIG30 2623.57 +0.32%
  • WIG 59063.73 +0.35%
  • sWIG80 11550.91 -0.10%
  • mWIG40 4026.75 +0.40%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:55

Dostosuj

Temat: Gospodarka wg PiS

Poseł PiS o kulisach spotkania Jarosława Kaczyńskiego z samorządowcami

Prezes PiS krytykuje przepisy o wycince drzew. Rozmowa z Pawłem Lisieckim Odtwórz: Prezes PiS krytykuje przepisy o wycince drzew. Rozmowa z Pawłem Lisieckim
Foto: twitter.com/pisorgpl | Video: TVN24 BiS Foto: Jarosław Kaczyński spotkał się w poniedziałek z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii | Video: Prezes PiS krytykuje przepisy o wycince drzew. Rozmowa z Pawłem Lisieckim

Jarosław Kaczyński zajął dość krytyczne stanowisko ws. ustawy dotyczącej wycinki drzew i jej skutków. Powiedział, że wymaga ona nowelizacji - o kulisach spotkania prezesa PiS z lokalnymi strukturami partii opowiadał w TVN24 poseł tego ugrupowania Paweł Lisiecki. Z jego relacji wynika, że Kaczyński mówił o tym, że "mogło dojść do pewnego rodzaju lobbingu".

W poniedziałek późnym popołudniem w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej Jarosław Kaczyński spotkał się z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii. W spotkaniu uczestniczyli też m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak, minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński (szef warszawskich struktur PiS), a także posłowie Jarosław Krajewski i Paweł Lisiecki.

Krytyczne stanowisko

Według Lisieckiego, z którym w poniedziałek wieczorem rozmawiała TVN24, prezes PiS ostro skrytykował przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach i zapowiedział nowelizację ustawy.

- Mówił, że mogło dojść do pewnego rodzaju lobbingu ze strony nawet nie tyle osób prywatnych, co pewnie osób związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, "deweloperki" - relacjonował poseł PiS.

Zaznaczył, że prezes nie wypowiadał się na temat źródeł tych informacji. - Na spotkaniu uwagi dotyczące skutków ustawy wnosili głównie samorządowcy PiS, w tym burmistrzowie warszawskich dzielnic. Wskazywali, że mogło nawet dojść do pewnego rodzaju nadużyć przy jej realizacji i że skutki dla roślinności miejskiej Warszawy nie są dobre - dodał Lisiecki.

Jak mówił, na spotkaniu nie padły żadne zapowiedzi dotyczące odpowiedzialności za skutki ustawy. - My mamy w tej chwili rozpocząć prace nad nowelizacją tej ustawy tak, aby dostosować ją do potrzeb, ale z drugiej strony do warunków miejskich - tłumaczył.

Wcześniej w poniedziałek resort środowiska poinformował, że jest za wcześnie, by mówić o zmianie przepisów ws. wycinki drzew.

Lisiecki pytany, czy Szyszko był obecny na spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim, powiedział, że tak, ale "nie wypowiadał się w tej kwestii". - Głównie wypowiadali się samorządowcy, a nie posłowie. Było to robocze spotkanie samorządowców z prezesem Kaczyńskim, głównie warszawskich, ale też podwarszawskich gmin - wyjaśniał.

Minister odpowiada

Szef resortu środowiska Jan Szyszko zabrał głos w sprawie w poniedziałek wieczorem w telewizji publicznej. - Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach to projekt bardzo dobry z punktu widzenia prawa własności, bo każdy ma prawo robić ze swoją działką, co chce - powiedział.

Pytany o to, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zadeklarował w poniedziałek, iż przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach muszą zostać zmienione, odpowiedział dziennikarzowi: "To jest informacja, którą pan posiada".

Lisiecki w rozmowie z TVN24 został zapytany o ten wywiad i słowa ministra. - Trudno mi to komentować, ja tego nie słyszałem - odparł poseł PiS.

- Nasi wyborcy domagali się tego żeby coś takiego wprowadzić - stwierdził Szyszko w rozmowie z TV Trwam.

Nowe przepisy

Od początku roku obowiązują zliberalizowane przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach. Zgodnie z nimi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą.

Drzewa znikają, urzędnicy rozkładają ręce. Opozycja pyta, czy Szyszko miał interes we wprowadzeniu zmian. Materiał "Faktów" TVN:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Johnnyr5c4
Pragnę przypomnieć posłowi Kaczyńskiemu, że ustawa została przegłosowana na sławetnym głosowaniu 16 grudnia 2016 roku o 23:03 w sali kolumnowej sejmu. Zgodnie z "protokołem" z głosowania, ustawa została przyjęta jednogłośnie. Czyżby poseł Kaczyński pomylił się w głosowaniu i w rzeczywistości chciała zagłosować przeciw?
 • 2
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
olarag
Trochę brzmi to tak: Szyszko wycinaj szybko póki czas, bo zbliżają się wybory samorządowe i ja to zakażę, wszak ja to zbawca.
Smutne,ile drzew poszło i jeszcze pójdzie to nie wiem:(
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane