• rozwiń

Temat: Gospodarka

Lidl wycofuje produkt. "Stwierdzono obecność salmonelli"

Sklep sieci Lidl w Polsce Odtwórz: Sklep sieci Lidl w Polsce
Sklep sieci Lidl w Polsce "Źródło: TVN24 BiS"

Sieć sklepów Lidl wycofuje ze sprzedaży tatar wołowy marki "Biernacki". W produkcie stwierdzono bowiem obecność pałeczek salmonelli.

Chodzi o produkty z terminami przydatności do spożycia do 03/09/2018 i 06/09/2018 oraz numerze partii 03218218.

Jak podaje Lidl w komunikacie produkt został wycofany ze sprzedaży decyzją producenta. Wszystko przez to, że Sanepid we wspomnianej partii wykrył obecność pałeczek salmonelli, przez co "nie może zagwarantować pełnego bezpieczeństwa".

"W trosce o bezpieczeństwo konsumentów nasza reakcja była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży. Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony" - czytamy w komunikacie sieci Lidl.

Przeprosiny

Lidl podkreśla, że zwrot towaru dotyczy wyłącznie produktu o wspomnianym wyżej numerze partii. "Wszystkie inne produkty sprzedawane przez Lidl, wytworzone przez Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki nie są objęte wycofaniem i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia konsumentów" - zapewnia sieć.

W komunikacie możemy przeczytać również, że Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki przeprasza wszystkich konsumentów, którzy kupili wskazany produkt, za zaistniałą sytuację.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane