• rozwiń

Lidl wycofuje produkt. "Nie zaleca się dalszego spożywania"

Prezes UOKiK o zakazie fotografowania w sklepach Odtwórz: Prezes UOKiK o zakazie fotografowania w sklepach
Prezes UOKiK o zakazie fotografowania w sklepach "Źródło: TVN24 BiS"

Lidl poinformował o wycofaniu jednej partii kapusty pekińskiej. Powodem są wyniki badania, które wykazały w produkcie przekroczenie dopuszczalnego poziomu pestycydu Dimetoat oraz jego metabolitu Ometoat.

Jak poinformowano w komunikacie, produkt sprzedawano w dniach 13-14 sierpnia br. w wybranych sklepach w województwach: wielkopolskim, zachodniopomorskim, lubuskim.

Chodzi o kapustę o numerze partii L32/06.

Wewnętrzne badania wykazały przekroczenie dopuszczalnego poziomu pestycydu Dimetoat oraz jego metabolitu Ometoat. W związku z tym firma podjęła decyzję o wycofaniu produktu.

Towar można zwrócić we wszystkich sklepach Lidl. Jednak - jak dodano - ze względu na sprzedaż artykułu na kilogramy koszty zakupu zostaną zwrócone po okazaniu paragonu.

Co ważne, wszystkie inne partie kapusty pekińskiej, sprzedawane w sieci Lidl poza okresem 13-14 sierpnia 2018 roku, nie są objęte wycofaniem.

Jakie dolegliwości?

"Dimetoat/Ometoat może powodować łzawienie, zwężenie źrenic oraz wystąpienie przejściowych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Ze względu na powyższe nie zaleca się dalszego spożywania produktu" - poinformowano w komunikacie.

ZOBACZ KOMUNIKAT

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane