• rozwiń

Produkt wycofany z Lidla. "Nie powinien być spożywany"

Od 2020 roku zakaz handlu w niedziele na nowych zasadach Odtwórz: Od 2020 roku zakaz handlu w niedziele na nowych zasadach
Od 2020 roku zakaz handlu w niedziele na nowych zasadach "Źródło: tvn24"

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu produktu sprzedawanego w sieci Lidl. Spożycie podanej w komunikacie partii Herbatki ziołowej Rumianek o smaku karmelowym Lord Nelson może stanowić ryzyko dla zdrowia konsumentów - napisano.

Jak wyjaśnił GIS, dobrowolne, zlecone przez Lidl badanie "wykazało kontaminację produktu alkaloidami pirolizydynowymi". Te ostatnie to znajdujące się w wielu gatunkach roślin toksyny. W komunikacie sanepidu podkreślono, że "produkt z partii wskazanej w komunikacie nie powinien być spożywany".

"Przygotowana została ocena ryzyka przez ekspertów z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, zgodnie z którą spożycie produktu o podanym numerze partii może stanowić ryzyko dla zdrowia konsumentów" - czytamy w komunikacie.

"Firma Lidl poinformowała klientów o możliwości zwrotu produktu w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu" - podkreślono.

Dodano również, że "informacja dla klientów została zamieszczona w sklepach, w których sprzedawano artykuł, tj. w województwach: wielkopolskim, pomorskich, lubuskim, dolnośląskim i opolskim".

Zobacz komunikat sieci Lidl w sprawie wycofanej partii

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: Lord Nelson, Herbatka ziołowa Rumianek o smaku karmelowym, 28 g

Numer partii: L6716/3/312

Data minimalnej trwałości: 11.2021

Wyprodukowano dla: Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne


Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane