• rozwiń

Lasy Państwowe chcą otworzyć sieć sklepów

Wertykalne lasy. Zobacz innowacyjny sposób na walkę ze smogiem Odtwórz: Wertykalne lasy. Zobacz innowacyjny sposób na walkę ze smogiem
Wertykalne lasy. Zobacz innowacyjny sposób na walkę ze smogiem "Źródło: TVN24 BiS"

Zależy nam na promocji lasów i produktów z nich pochodzących. Stąd pomysł na sieć sklepów - mówi tvn24bis.pl Anna Malinowska, rzecznik Lasów Państwowych. Spółka za dwa miesiące otworzy w Warszawie pierwszy sklep firmowy z dziczyzną.

- Zależy nam na promocji lasów i produktów z nich pochodzących. Stąd pomysł na sieć sklepów - tłumaczy. - Chcemy wykorzystać modę na zdrową żywność, bo zdrowszej żywności niż tej z lasu nie ma - dodaje.

Nie tylko mięso

Pierwszy sklep z dziczyzną ma powstać za około dwa miesiące w Warszawie, nieopodal siedziby spółki przy ulicy Grójeckiej. Docelowo ma powstać kilkanaście placówek oferujących inne produkty pochodzące z lasu takie jak miody, jagody oraz grzyby.

Plan przewiduje też stoiska w sklepach wielkopowierzchniowych.

Dziczyzna będzie pozyskiwana z ośrodków hodowli zwierzyny, należących do LP. - Jest ich ponad 20. Mamy tam prawo do polowania - mówi Malinowska.

Z kolei grzyby i jagody będą pochodziły od osób, które handlują tymi produktami przy drogach. - Chcielibyśmy, aby handlarze robili to na naszych parkingach. Gdyby nie udało im się wszystkiego sprzedać to wówczas odkupowalibyśmy od nich towar, który następnie trafiałby na półki sklepowe - wyjaśnia rzecznik LP.

Jak zauważa "Puls Biznesu", który jako pierwszy poinformował o sprawie, leśnicy lobbują także za zmianami w prawie, które nadałyby im nowe uprawnienia. "Lasy chciałyby, aby leśniczowie mogli przeprowadzać kontrole grzybów sprzedawanych na leśnych parkingach" - czytamy.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe jest największą w Europie organizacją zarządzającą lasami publicznymi. Gospodarują na 7,2 mln ha lasów, co stanowi 80 proc. wszystkich lasów w naszym kraju. Zatrudniają ponad 25 tys. osób. Przychody Lasów Państwowych w 90 proc. pochodzą ze sprzedaży surowca drzewnego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Gama
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Zosia I
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane