• rozwiń

Szybciej z Torunia do Płocka. Ruszy modernizacja trasy

Szybciej z Torunia do Płocka. Ruszy modernizacja trasy
Foto: flickr.com/ (CC BY 2.0)/ highwaysagency Foto: Eurovia wygrała przetarg na modernizację 22-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 559

Eurovia wygrała przetarg na modernizację 22-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 559 z Lipna (Kujawsko-Pomorskie) do granicy z Mazowszem; inwestycja będzie kosztować 58,9 mln zł - poinformował w poniedziałek Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

Zmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 559 pozwoli na lepsze połączenie Torunia z Płockiem, przy wykorzystaniu również drogi krajowej nr 10.

Modernizacja drogi

W przetargu uczestniczyły cztery firmy i konsorcja. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła spółka Eurovia, która zadeklarowała wykonanie zadania za 58,9 mln zł i objęcie prac siedmioletnią gwarancją. Inwestycja ma zostać zakończona w połowie 2018 r. Prace na drodze będą dzielone na etapy, aby zminimalizować utrudnienia dla ruchu.

W ramach inwestycji jezdnia zostanie wzmocniona i poszerzona do 7 m. Zaplanowano poprawę geometrii ważniejszych skrzyżowań, przebudowę istniejących i budowę nowych zatok autobusowych. Kilka przepustów zostanie wyremontowanych i przebudowanych. Na całej trasie zostanie zmienione oznakowanie i oświetlone zostaną przejścia dla pieszych.

W Kamieniu Kotowym skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 541 (Dobrzyń nad Wisłą - Sierpc) zostanie przebudowane na czterowlotowe rondo. We współpracy z samorządami powstaną ścieżki dla pieszych i rowerzystów na odcinkach Lipno - Wierzbinek oraz Jasień - Kamień Kotowy.

14 odcinków

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu przewidującego przebudowę 14 odcinków dróg wojewódzkich o łącznej długości 350 km. Szacunkowa wartość zadań wyniesie ok. 900 mln zł, z czego wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 sięgnie ok. 600 mln zł.

Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał już wykonawców modernizacji 15-kilometrowego odcinka drogi nr 251 ze Żnina do granicy z Wielkopolską oraz 29-kilometrowego odcinka drogi nr 548 ze Stolna do Wąbrzeźna.

W toku jest przetarg dotyczący trasy 265 z Brześcia do Kowala długości 15 km. Wkrótce mają zostać ogłoszone przetargi na remont dwóch odcinków trasy wojewódzkiej nr 240 z Tucholi do Świecia łącznej długości 15 km.

 

Po polskich drogach jeżdżą stare samochody:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane