• rozwiń

Nie zapomnijcie zabrać gotówki. Weekend z utrudnieniami w dziewięciu bankach

Brytyjczycy maja nowy banknot. Z portretem Jane Austen Odtwórz: Brytyjczycy maja nowy banknot. Z portretem Jane Austen
Brytyjczycy maja nowy banknot. Z portretem Jane Austen "Źródło: tvn24bis"

Brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej, a także utrudnienia w płatnościach czekają klientów części banków. W najbliższy weekend dziewięć z nich zaplanowało bowiem prace serwisowe.

Eurobank

Długa przerwa w dostępie do niektórych usług czeka na klientów Eurobanku. W związku z pracami konserwacyjnymi systemu systemu informatycznego od piątku od godziny 23:30 do niedzieli do godziny 13:00 mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do serwisu eurobank online.

W tym czasie nie będą także działały wpłatomaty oraz mogą wystąpić utrudnienia w dokonywaniu płatności w punktach usługowo-handlowych i wypłat w bankomatach kartami debetowymi.

To jednak nie koniec.

Jak czytamy w komunikacie, w czasie zaplanowanych prac nie będą aktualizowane informacje w aplikacji mobilnej oraz w bankowości telefonicznej (dyspozycje zlecone w tym czasie zostaną zaksięgowane po zakończeniu prac), a placówki eurobanku nie będą przyjmowały i realizowały dyspozycji klientów.

Jednocześnie poinformowano, że prace nie wpłyną na dokonywanie wypłat w bankomatach kartami kredytowymi.

BOŚ Bank

Trudności w dostępie do niektórych usług czekają również na klientów Banku Ochrony Środowiska.

W związku z prowadzonymi pracami serwisowymi od piątku od godziny 22:00 do soboty do 10:00 nie będzie możliwe logowanie do Platformy Usług Elektronicznych ZUS za pomocą bankowości internetowej BOŚBank24 Twoje e-Konto oraz założenie profilu PUE za pomocą bankowości internetowej BOŚBank24 Twoje e-Konto.

Jak poinformowano jednak w komunikacie, "wskazane ograniczenia nie mają wpływu na działanie Platformy Usług Elektronicznych ZUS". Założenie profilu PUE oraz logowanie do PUE będzie możliwe wszystkimi innymi udostępnionymi sposobami - dodano.

Getin Noble Bank

Na przerwę w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej muszą przygotować się również klienci Getin Noble Banku. Prace konserwacyjne w tym banku potrwają w nocy z piątku na sobotę od godziny 00:00 do godziny 02:45.

Raiffeisen Polbank

Komunikat na swojej stronie zamieścili także przedstawiciele Raiffeisen Polbanku. Jak poinformowano, w sobotę w godzinach 00:00 - 02:00 niedostępne będą następujące systemy i aplikacje bankowe: R-Online, R-Online Biznes, R-Investment, Mobilny Bank, Mobilny Portfel, Wideo Doradca.

Równocześnie w godzinach 00:45-01:25 niedostępne będą strony: www.raiffeisenpolbank.com, moj.raiffeisenpolbank.com, r-brokers.pl, moj.r-brokers.pl, www.mobilnybank.pl.

mBank i Orange Finanse

W związku z pracami modernizacyjnymi, w nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 02:00 - 05:30 nie zalogujesz się także na swoje konto w internecie i nie skorzystasz z aplikacji mobilnej mBanku. W godzinach 01:30 - 06:00 nie będzie także możliwe złożenie wniosku.

Dodatkowo, dzwoniąc na mLinię oraz kontaktując się za pośrednictwem Eksperta online klienci uzyskają informacje o ofercie banku, ale nie zrealizują operacji. Podkreślono jednak, że w czasie zaplanowanych prac bez przeszkód będzie można korzystać z karty: płacić i wypłacać pieniądze z bankomatu.

"Prosimy o wyrozumiałość i wykonanie wszystkich operacji we wcześniejszym terminie" - podkreślono. Podobne utrudnienia czekają na wszystkich klientów Orange Finanse, którego produkty bankowe dostarcza właśnie mBank.

PKO BP

Utrudnienia czekają także na klientów największego banku w Polsce. W związku z planowanymi pracami informatycznymi w niedzielę 23 lipca od godziny 01:30 do godziny 03:30 oraz w poniedziałek od godziny 01:30 do godziny 03:30 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych "Płacę z iPKO" i "Płacę z IKO".

W czasie trwania przerwy transakcje dokonywane przy pomocy aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim zostaną ograniczone do wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych - czytamy.

Jak dodano, wszystkie karty płatnicze PKO Banku Polskiego będą obsługiwane bez zakłóceń, z wyjątkiem płatności internetowych z włączoną usługą 3D Secure.

BZ WBK

Na przerwę w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej muszą przygotować się również klienci Banku Zachodniego WBK. Z powodu prac konserwacyjnych nie będzie można skorzystać z tych usług w niedzielę w godzinach 0:00-6:00.

ING Bank Śląski

W nocy z niedzieli na poniedziałek prace serwisowe planuje przeprowadzić natomiast ING Bank Śląski. W związku z tym niektóre usługi w banku będą czasowo niedostępne.

Między północą a 4 rano niedostępne będą: wpłatomaty,
płatności BLIK oraz NFC, płatności Mastercard w telefonie.

"Ponadto od godziny 00:00 do 01:00 mogą występować problemy w realizacji transakcji kartowych" - dodano w komunikacie na stronie banku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane