• rozwiń

Księgarnie walczą o świątecznego klienta

Księgarnie walczą o świątecznego klienta
Foto: tvn24 Foto: Grudzień w porównaniu do innych miesięcy w roku jest o 23-30 proc. lepszy

Rok w rok Polacy zarzekają się, że to właśnie książki są nie tylko najchętniej dostawanym, ale też kupowanym prezentem na Boże Narodzenie. Nie ma co się więc dziwić księgarniom walczącym o świątecznego klienta – pisze wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

W tym roku, jak wynika z badania Deloitte, taki prezent rodem z księgarskiej półki zdeklasował nawet

najpopularniejszą rok temu gotówkę. I właśnie książki pod choinką życzy sobie 42 proc. Polaków - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

W grudniu najwięcej

Z zasady grudzień w porównaniu do innych miesięcy w roku jest o 23-30 proc. lepszy, i to jeśli chodzi o liczbę sprzedanych książek – wylicza Łukasz Gołębiewski, specjalista od rynku książki z Biblioteki Analiz.

Ale są takie tytuły, typy wydawnictw, które naprawdę mają szansę w tym okresie stać się bestselerami – zauważa Gołębiewski i wymienia: książki dla dzieci, szczególnie te ładnie ilustrowane, albumy, książki kucharskie, hity literatury światowej.

Przedświąteczny okres jest więc naprawdę gorący w księgarniach: wszyscy sprzedawcy – zarówno tradycyjne sklepy, jak i te internetowe – dwoją się i troją, bo kolejne takie żniwa dopiero za rok.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane