• rozwiń

Temat: Rząd PiS

Wiceminister zastąpi nową minister. Odebrał nominację

Iwona Hartwich (KO) o finansowaniu trzynastej emerytury z funduszu dla niepełnosprawnych Odtwórz: Iwona Hartwich (KO) o finansowaniu trzynastej emerytury z funduszu dla niepełnosprawnych
Iwona Hartwich (KO) o finansowaniu trzynastej emerytury z funduszu dla niepełnosprawnych "Źródło: tvn24"

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że Krzysztof Michałkiewicz został nowym prezesem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dotychczasowy wiceminister nominację na to stanowisko otrzymał w piątek.

Michałkiewicz zastąpił na stanowisku prezesa PFRON Marlenę Maląg, która w piątek objęła urząd ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Maląg pełniła tę funkcję od grudnia 2018 roku.

"Minister @MarlenaMalag wręczyła @KMichalkiewicz nominację na prezesa @funduszpfron" - podało Ministerstwo Rodziny i Pracy w piątek wieczorem na Twitterze.


Michałkiewicz nowym prezesem

Krzysztof Michałkiewicz z wykształcenia jest socjologiem.

Był posłem na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. W latach 2005-2006 sprawował urząd ministra pracy i polityki społecznej w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.

Od 2015 roku był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w rządzie Beaty Szydło, a następnie w rządzie Mateusza Morawieckiego. Pełnił także funkcję pełnomocnika rządu do spraw osób niepełnosprawnych.

PFRON

Misją Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest tworzenie warunków ułatwiających osobom z niepełnosprawnościami pełne uczestnictwo w życiu zawodowym i społecznym.

Środki na realizację zadań PFRON są pozyskiwane z obowiązkowych miesięcznych wpłat pracodawców, którzy zatrudniają co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, a wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w ich zakładzie jest niższy niż 6 procent. Środki z Funduszu trafiają do pracodawców, osób indywidualnych oraz organizacji pozarządowych i fundacji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane