• rozwiń
  • WIG20 2211.87 -0.06%
  • WIG30 2558.76 -0.01%
  • WIG 58156.63 -0.06%
  • sWIG80 13747.25 +0.08%
  • mWIG40 4465.75 -0.02%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:30

Dostosuj

Wielka reaktywacja PGR-ów. Przejmą je rolnicy

Ostatni PGR w Polsce Odtwórz: Ostatni PGR w Polsce
Ostatni PGR w Polsce "Źródło: tvn24"

Ministerstwo rolnictwa chce reaktywować Państwowe Gospodarstwa Rolne (PGR). Rewitalizacją nieużywanych i niszczejących budynków mieliby zająć się sami rolnicy, którzy dostaną pieniądze na ten cel od państwa.

Reaktywację majątków po Państwowych Gospodarstwach Rolnych zapowiedział w Szczecinie minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi chce w ten sposób ożywić polskie wsie i polskie rolnictwo.

Dostaną pomoc

- Kompleksowy program wsparcia jest potrzebny, żeby dokonała się aktywizacja obszarów, gdzie są niewykorzystane budynki, będące w gestii Agencji Nieruchomości Rolnych - powiedział Jurgiel, cytowany przez Radio Szczecin.

Zniszczone budynki, pozostałości po chlewniach, stodołach i innych budynkach gospodarczych, miałyby trafić w ręce rolników, którzy przedstawiliby plan na ich ponowne wykorzystanie. Jurgiel zaznaczył, że rolnicy mogliby liczyć na pieniądze z rządowych programów.

Na razie nie wiadomo, które gospodarstwa będą nadawały się do modernizacji. Jak informuje Radio Szczecin, mają o tym decydować wojewodowie, którzy przeprowadzą odpowiednią analizę. Udostępnieniem budynków dla rolników ma zająć się Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który od 1 września zastąpi likwidowane Agencję Rynku Rolnego oraz Agencję Nieruchomości Rolnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane