• rozwiń
  • WIG20 2237.25 -0.51%
  • WIG30 2533.36 -0.62%
  • WIG 58846.99 -0.50%
  • sWIG80 11556.93 -0.29%
  • mWIG40 3755.43 -0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:05

Dostosuj

Kredyt na wyprawkę szkolną? Sprawdź, czy to się opłaca

Szkolna wyprawka na kredyt? Odtwórz: Szkolna wyprawka na kredyt?
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Wyprawka szkolna to spory wydatek | Video: Szkolna wyprawka na kredyt?

Do rozpoczęcia roku szkolnego zostało tylko kilkanaście dni. W programie "Biznes dla Ludzi" wyjaśniamy krok po kroku, jak dokładnie oszacować koszt kredytu w sytuacji, gdy chcemy sfinansować wyprawkę dla naszego dziecka właśnie w ten sposób.

Szkolna wyprawka to duży koszt, więc część rodziców finansuje zakupy na pierwszy dzwonek dla swoich dzieci i będzie musiała się zadłużyć. Podpowiadamy, jak w pięciu krokach obliczyć koszty kredytu.

Krok 1: wysokość raty

Niezależnie od tego, czy jesteśmy klientem banku, firmy pożyczkowej czy kupujemy na raty w sklepie to w pierwszej kolejności należy spytać o wysokość miesięcznej raty, którą będziemy musieli zapłacić.

Krok 2: liczba rat

Następnie prosimy o podanie liczby rat i na podstawie tych dwóch wartości (wysokość raty + liczba rat) wiemy jaki jest podstawowy koszt naszego kredytu.

Krok 3: prowizja

Ale to oczywiście nie jest wszystko. Musimy dowiedzieć się też, czy będziemy musieli zapłacić prowizję. Przy udzieleniu kredytu bank może naliczyć prowizję za jego udzielenie. Zostanie ona pobrana jednorazowo od kwoty kredytu.

Krok 4: ubezpieczenie

Teoretycznie ubezpieczenie jest dobrowolne, ale w praktyce wiele firm bardzo często nie udziela pożyczki jeżeli nie skorzystamy z ubezpieczenia. Należy pamiętać, że ubezpieczenie często ma rekompensować brak prowizji.

Krok 5: opłata za rachunek

Kolejną kwestią na którą trzeba zwrócić uwagę jest opłata za specjalny rachunek. Czasami trzeba taki rachunek otworzyć, aby w ogóle skorzystać z kredytu i który ma go obsługiwać.

Program "Biznes dla Ludzi" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 Biznes i Świat o godz. 18.20.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane