• rozwiń

Fałszywe ogłoszenia w sprawie mieszkań. Ważne ostrzeżenie

Sprawdź, co wolno komornikowi Odtwórz: Sprawdź, co wolno komornikowi
Sprawdź, co wolno komornikowi "Źródło: TVN24 BiS"

Krajowa Rada Komornicza ostrzega przed fałszywymi ogłoszeniami o licytacjach nieruchomości, jakie pojawiają się w internecie.

"Krajowa Rada Komornicza informuje, iż w ostatnim czasie na niektórych z komercyjnych portali pojawiły się fałszywe obwieszczenia o licytacji nieruchomości" - czytamy w oświadczeniu.

Jak dodaje KRK, osoby zamieszczające ogłoszenia podszywają się pod komorników sądowych, podając dane komorników działających na terenie Polski.

Co należy robić?

Rada zwraca uwagę wszystkim zainteresowanym zakupem mieszkania na licytacji komorniczej o zachowanie szczególnej staranności.

Przypomina przede wszystkim, że należy potwierdzić licytację w kancelarii komorniczej. Warto też upewnić się, czy ogłoszenie zostało zamieszczone na jedynej autoryzowanej stronie internetowej www.licytacje.komornik.pl.

Nie możemy zapomnieć również o sprawdzeniu numeru rachunku bankowego, podanego w obwieszczeniu o licytacji (czy rzeczywiście jest tożsamy z numerem rachunku sądu rejonowego czy komornika).

Zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego nieruchomość zajęta przez komornika podlega sprzedaży przez licytację publiczną. Obwieszczenie o licytacji należy ogłosić publicznie na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń sądu sprawującego nadzór nad egzekucją z nieruchomości, w urzędzie gminy oraz na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane