• rozwiń
  • WIG20 2286.46 -0.60%
  • WIG30 2629.28 -0.57%
  • WIG 59092.01 -0.48%
  • sWIG80 11610.11 +0.08%
  • mWIG40 4032.87 -0.30%

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-14 17:15

Dostosuj

Spóźnili się na przetarg, stracili 30 milionów. "Brak kontraktu dla wojska nie jest żadnym zagrożeniem"

Autosan nie dostarczy autobusów dla wojska, bo spóźnił się 20 minut Odtwórz: Autosan nie dostarczy autobusów dla wojska, bo spóźnił się 20 minut
Autosan nie dostarczy autobusów dla wojska, bo spóźnił się 20 minut "Źródło: tvn24bis"

Autosan starał się o start w przetargu na 18 autobusów, jednak jego ofertę odrzucono, bo została złożona 20 minut po czasie. W efekcie do przetargu wystartował tylko jeden dostawca - niemiecka firma MAN - i to ona wygrała postępowanie. - Autosan daje sobie dobrze radę - powiedział w poniedziałek wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Bartosz Kownacki.

Chodzi o przetarg na autobusy dla wojska wart 30 milionów złotych. O sprawie, jako pierwsze poinformowało radio RMF FM.

Zagrożenie dla Autosanu

Kownacki, który przebywa w poniedziałek na poligonie w Nowej Dębie (Podkarpackie), pytany o tę sprawę odparł, że brak tego kontraktu nie jest żadnym zagrożeniem dla Autosanu. - Chcielibyśmy, aby wojsko polskie korzystało z polskiego sprzętu, ale w tym przypadku się nie udało. Pracownik popełnił kuriozalny błąd, ale nie jest to żadnym zagrożeniem dla Autosanu - zapewnił.

Wiceminister obrony zaznaczył, że Autosan „daje sobie dobrze radę”. - Ma w tym roku przychodu o 20 mln zł więcej niż w roku poprzednim - powiedział Kownacki. Jak dodał w przypadku kontraktów dla wojska ważna jest „filozofia wyboru”.

- Czy musimy zawsze jeździć najnowocześniejszym sprzętem? Czy troszkę gorszym, ale równie dobrym sprzętem krajowym? Chcielibyśmy, aby tak było, teraz się nie udało. Mam nadzieję, że spółka wyciągnie z tego wnioski i w następnych postępowaniach będzie brała udział i nie popełni tego błędu - podkreślił Kownacki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane